“Hallo Kosmos” saatekülaliseks doktor NATALIA TROFIMOVA.

Natalia Trofimova on üle 35-aastase kogemusega arst ja ravipaastu ekspert, kes on öelnud, et: “Kõige tähtsam paastumise mõte on taastada tasakaal.”

Doktor Trofimova on sündinud Taga-Karpaatias ungari peres. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning täiendanud end erialaselt Venemaal Leningradi I Meditsiiniinstituudis dietoloogiat õppides, Saksamaal Schwarzwaldis loodusravi ja vesiravi ning täiendanud end Rootsis, Hispaanias, Inglismaal ja mujal.

Suurem huvi loodusravi vastu tekkis dr Trofimoval ülikooliajal, kui ta koges, et leidub hulk nähtusi, mida tavameditsiin ei oska seletada.

Pärast töötamist TÜ Kliinikumis otsustas ta 1998. aastal asutada Eestis esimese loodusravikeskuse “Loodus” Tartumaale Luunja valda.

Ta on ravipaastu kui loodusravi koostisosa esmakasutuselevõtja Eestis ning nüüdseks on tal rohkem kui kolme dekaadi pikkune kogemus ravipaastu ja dieetravikuuride alal ning tuhandeid patsiente.

Tema sulest on ilmunud ka menukas raamat “Paastuga terveks” – võida endale autori poolt signeeritud teos osaledes raamatumängus Kosmonautide Klubis facebookis.

Saates selgub:

  • Mis on ravinälgimine?
  • Kuidas mõjub paastumine meie tervisele?
  • Jeesus oli kõrbes kuivpaastul 40 päeva – kuidas ja kui pikalt võiks paastuda tavaline inimene?
  • Kuidas toimib Sebastian Kneippi veega arstimise meetod?

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus Müür.

* Lazarus – David Bowie * Heroes – David Bowie * Quarah – water temple * Quarah – Voyage * Quarah -Spitir molecule

Kuula saadet siit!