Toidutalumatuse test koos individuaalse arsti konsultatsiooniga.

Toidutalumatuse test on soovitatav teha neil, kes soovivad langetada kaalu, tugevdada immuunsüsteemi, taastada nahka, parandada juuste ja küünte tugevust; kes valmistuvad lapse saamiseks, imetavad; kes kannatavad rasvumise või muude krooniliste haiguste all. Toidutalumatatuse test annab vastuse, milliseid toiduaineid peaks inimene oma menüüs vältima või asendama. Toidutalumatuse testi vahendab Tartus Biokliinik ja Loodus BioSpa ning sellele järgneb dr Natalia Trofimova individuaalne konsultatsioon . Vereandmine toimub Synlab Eesti OÜ verevõtukohtades.

Paljudel juhtudel võib toidutalumatus viia krooniliste sümptomiteni, mille ravi on tavapäraste meetoditega keeruline. Toidutalumatuse test näitab selgelt, millised toiduained panevad Teie immuunsussüsteemi negatiivselt reageerima ja võivad seetõttu kahjustada Teie keha ning tekitada erinevaid probleeme, näiteks:

 • kaalu püsivus vaatamata dieedile
 • kõhuvalu, puhitus
 • sügelus, lööve
 • probleemid nahaga- akne, allergiad
 • kõhukinnisus, kõhulahtisus
 • liigesevalud, tursed
 • tihe külmetus, nõrk immuunsus
 • väsimus, halb uni

Milliseid probleeme aitab vältida toidutalumatuse test?

Toidutalumatuse test annab vastuse, milliseid toiduaineid peaks inimene oma menüüs vältima või asendama. Söömisharjumuse muutmine, kasutades toidutalumatuse testi tulemusi, on aidanud paljusid nahaprobleemide, seedeprobleemide, rahutuse, unetuse ja liigesevalu korral. Toitudes toidutalumatuse testi vastuste järgi paraneb paljudel inimestel unekvaliteet ning tervis.  Toidutalumatuse testi vahendab Tartus Biokliinik ja Loodus BioSpa ning sellele järgneb dr Natalia Trofimova konsultatsioon.

Millal on toidutalumatuse test vältimatu?

Nii nagu erinevate inimeste näpujäljed on unikaalsed, on erinev ka neile sobiv toitumisstiil ja menüü. Nimetatud individuaalsusest lähtuvalt on loodud 176 erinevat toiduainet arvestav (IgG antikehadel põhinev) toidutalumatuse paneel. Paneel määrab taluvust (talumatust) konkreetsetele toiduainetele ja aitab välja selgitada inimesele sobiva toidusedeli.

Paljudel juhtudel võib toidutalumatus viia krooniliste sümptomiteni, mille ravi on tavapäraste meetoditega keeruline. Selle ennetamiseks sobib FIT (Food Intolerance Test) test, mis sõltuvalt erinevate IgG antikehade tasemetest veres, annab vastuse, milliseid toiduaineid peaks patsient oma menüüs vältima või näiteks asendama.

Soovitatav teha toidutalumatuse test IgG neile, kes soovivad langetada kaalu, tugevdada immuunsüsteemi, taastada nahka, parandada juuste ja küünte tugevust, kes valmistuvad lapse saamiseks, kes kannatavad rasvumise või muude krooniliste haiguste all.

Kuidas toimub toidutalumatuse testi protseduur?

 1. Kõige lihtsam on test soetada Loodus Biospa e-poest
 2. Palume täita kõik lüngad vajaliku infoga, kui testi ostma hakkate – isikukood ja kodune aadress ka kindlasti
 3. Peale ostu sooritamist, jõuab info Biokliinikusse. Biokliinik saadab testi tegija meilile saatekiri, mis tuleb välja printida. Kui välja printimise võimalus puudub, tuleb sellest Biokliinikusse teada anda ja saatekiri saadetakse otse laborisse
 4. Saatekirjaga tuleb minna hommikul söömata-joomata testi tegijale kõige sobivamasse SynLab laborisse vereanalüüsi andma (verevõtukohad)
 5. Vereanalüüs saadetakse Saksamaa laborisse, kus toimub ka tulemuste analüüs ja kokkupanek.
 6. Peale vereanalüüsi andmist läheb testi tulemuste saabumiseni aega umbes kaks kuni kolm  nädalat. Vastus saadetakse Biokliinikusse. Biokliinikust helistatakse testi tegijale või saadetakse meil, et vastus on olemas ja lepitakse kokku konsultatsiooni aeg (saab nii kohapeale tulla kui zoomi teel).
 7. Konsultatsioonil, mis kuulub testi juurde, räägitakse lahti, kuidas testi järgi toituda, mida asendada jne. Lisaks testi konsultatsioonile soovitame tulla arsti vastuvõtule, kus doktor Natalia Trofimova teostab meditsiinilise läbivaatuse ning on suurem võimalus testi tulemusi paremini testi läbinule selgitada, st luua paremini seoseid ja testi tulemusest aru saada. Vastuvõtt toimub Biokliinikus, Raatuse 86, Tartu. Meditsiiniline läbivaatus on lisatasu eest (70EUR).
 8. Toidutalumatuse testi tulemuse saab testi tegija kätte nii paberkandjal kui meili teel.
 9. Toidutalumatuse testi tulemust digilukku ei panda.
 10. Kui on eelistusi testi vastuse keele osas, palume sellest eelnevalt teada. Vaikides on testi vastus eesti keelne, aga on võimalik valida ka vene ja inglise keelne  variant.

Miks tekib toidutalumatus ja vajadus teha toidutalumatuse test?

On palju erinevaid põhjusi miks inimene kannatab toidutalumatuse käes. Mõned neist ei ole siiani uuritud täielikult või on arutamisel.

Kuid mõned tegurid on juba kindlad:

 • geneetiline eelsoodumus toidutalumatusele;
 • toidutalumatus lastel võib olla põhjustatud kunstliku toitmisega või varajase võõrutamisega rinnapiimast;
 • ebasoodsad toitumisharjumused, mis kahjustavad seedetrakti;
 • soolestiku funktsionaalsed häired;
 • toiduainete tööstuslik töötlemine, arvukad toidu lisaained (toiduvärvid, säilitusained, lõhna- ja maitseained) ja muud;
 • varem põetud seedetrakti bakteriaalsed, viirus­ ja seenhaigused;
 • ebasoodsad keskkonnatingimused;
 • tasakaalustamata toitumine.

Kuidas tunda ära toidutalumatuse testi vajadus?

Kliiniliselt toidu talumatus ilmneb ebamugavustundega seedetraktis ja kõhupuhitusega. Tihti samal ajal tekkib ka kõhuvalu pärast sööki, mida organism ei talu. Eripäraks on korduvad sümptomid, mis tekivad peale ühe või teise toiduaine või nende kombinatsiooni tarbimist.

Paljudel juhtudel kaasnevad sellega töövõime langemine ja elukvaliteedi halvenemine, kroonilised või sagedad ägedad nakkushaigused. Võimalik, kuid mitte kindel, sümptom on ülekaal, mis on tingitud immuunkomplekside ladestumisest rasvkoes ja selle turses.

Suur osa inimesi ei talu maasikaid, pähkleid, tsitruselisi, seeni, mereande, sojat, muna, kohvi, maisi ja palju muud. Igal 4­s inimene ei talu piima, iga 25­s ei talu rukist, nisu, otra ja neist valmistatud tooteid.

Toidutalumatus üllatab?

Kas teadsite, et akne, väsimus, puhitus, liigesevalud ja tihe külmetus võivad tuleneda sellest, et organism osasid toiduaineid lihtsalt ei omasta? Või seda, et vaatamata dieedile kaal sugugi ei lange, kui inimene kasutab toiduaineid, mida ta ei suuda seedida.

Kõige lihtsam viis nende probleemide lahendamisel on välja selgitada, milliseid toiduaineid teil isiklikult tasub vältida.

Nii nagu erinevate inimeste näpujäljed on unikaalsed, on erinev ka neile sobiv toitumisstiil ja menüü. Nimetatud individuaalsusest lähtuvalt on loodud 176 erinevat toiduainet arvestav (IgG antikehadel põhinev) toidutalumatuse paneel. Paneel määrab taluvust (talumatust) konkreetsetele toiduainetele ja aitab välja selgitada inimesele sobiva toidusedeli.

TELLI KOHE

Toidutalumatuse test ja nõustamine 240.-
E-POODI