Alkoholismiravi jaoks on tähtis, et patsient tahaks oma elustiili ise muuta ja sellest halvast harjumusest vabaneda. Selle näidustuse korral on paastumise peamine ülesanne taastada kogu organismi põhifunktsioonid, kõrvaldada haiguse tekke põhjused (näiteks elimineerida alkohol), mis on tihti seotud inimese vale elustiiliga. Paastukuuri ajal saab alkohoolik kogeda õiget elurütmi: tema päevakavasse kuuluvad vältimatult värskes õhus liikumine, sobiv toitumine, veeprotseduurid. Paastukuuri järel peaks patsient võtma uue päeva režiimi harjumuse endaga koju kaasa ja seda rangelt järgima.

Ravi käigus tuleb taastada patsiendi normaalne ainevahetus, aju normaalne tegevus ja vähendada mürkide koormust maksale. Raviks kombineeritakse paastumist psühhoteraapia meetodite ja füsioteraapiaga ( vesiravi, võimlemine). Juba nädala jooksul väheneb või kaob alkoholi sõltuvus täielikult.

Paastukuuri järel on tähtis alustada taastumist, mille ajal tuleks võimalikult vältida medikamente ning liha ja lihatooteid. Toit peab olema kergesti omastatav, järgitakse taime- piimatoodete dieeti, sest alkoholismi puhul on esmajoones häiritud kõhunäärme töö.

Kõige parem on teha toidutalumatuse test ja järgida selle tulemusi. Edaspidi on soovituslik teha üks koormusvaba päev nädalas. Nende ettekirjutuste järgijad on suutnud saavutada positiivseid tulemusi.