Kõigil, kes toituvad mitmekülgselt ja tasakaalustatult, ei tohiks B-vitamiinide tarbimisega probleeme tekkida. B-vitamiine ei leidu mitte ainult loomses, vaid ka taimses toidus. Liha, kala, munad ja piimatooted on selles osas parimad B-vitamiini tarnijad. B-vitamiine leidub ka paljudes täisteratoodetes, kaunviljades ja teraviljades. Ainus erand on siin vitamiin B12: seda leidub ainult loomsetes toiduainetes, mistõttu on veganitel ja taimetoitlastel oluliselt raskem seda saada.

Igaüks, kes sööb vähe või üldse mitte liha, peaks seetõttu mõtlema toidulisandi võtmisele.

Selleks, et saaksite end iga päev B-vitamiinidega varustada, peaksite oma toitumiskava muutma võimalikult mitmekülgseks ja lisama sagedamini järgmisi toiduaineid:

  • Puu-köögiviljad: banaanid, beebispinat, avokaado, brokkoli ja lehtkapsas.
  • Kaunviljad: läätsed, kikerherned, herned ja oad.
  • Täisteratooted: täisteraleib, – pasta, pruun riis ja kaerahelbed.
  • Pähklid ja seemned: linaseemned, päevalilleseemned ja kõrvitsaseemned.
  • Kala ja liha: vasikaliha, veiseliha, kana, heeringas ja makrell.

Suurem osa B-vitamiinidest on tasakaalustatud ja mitmekesise toitumisega hõlpsasti kättesaadavad. Kuid taimetoitlased ja veganid peaksid oma B12-vitamiini tarbimisele tähelepanu pöörama, sest seda vitamiini leidub peamiselt lihas, kalas, munas ja juustust. Siin võib B12 võtmine toidulisandina olla soovitatav, et katta B-vitamiini vajadus. Tihti saab ainult vereanalüüsist teada, kas on B-vitamiini puudus või mitte. Kuna üksikud B-vitamiinid täiendavad üksteist, võib B-vitamiine mitte võtta eraldi, vaid B-vitamiini komplektina. Toidulisandit võttes tuleks aga tähelepanu pöörata kvaliteedile.
Millega tuleks B- vitamiini toidulisandit valides arvestada?

Kui soovid võtta B-vitamiine toidulisandina, tuleks võimalusel valida toode, mis koosneb looduslikest koostisosadest. Pro Vita B Complete pakub suurtes annustes kõiki kaheksat olulist B-vitamiini ning koos betaiini, koliini, inositooli ja para-aminobensoehappega (PABA) on olulised kaastegurid optimaalseks imendumiseks ja kasutamiseks. Tasakaalustatud tasakaalu ja annustamise tagamiseks ühendab Pro Vita B Complete suure hulga erinevaid B-vitamiini vorme. Vitamiinid B2, B6, foolhape ja B12 on saadaval aktiivsete koensüümvormidena, mida organism saab otse kasutada. Vitamiin B12 sisaldub säilitusvormis hüdroksükobalamiinis ja aktiivses vormis metüülkobalamiinis.

Retsepti tuumaks on taimne B-vitamiini kompleks, mis saadakse kinoa seemikutest patenteeritud protsessiga: seemikud kasvavad B-vitamiini rikkas toitainekultuuris ja lisavad väärtuslikud vitamiinid oma taimestruktuuri. Tulemuseks on väga produktiivne ja biosaadav B-vitamiini allikas, sest seemikud moodustavad koos suure hulga orgaaniliselt seotud B-vitamiinidega ka oma looduslikud kaasfaktorid.

B-vitamiinid on organismile elutähtsad ja seetõttu tuleks neid regulaarselt toiduga varustada. Toidulisandi võtmine võib osutuda vajalikuks, kui te näiteks ei söö loomset toitu, olete dieedil või tegelete palju spordiga. Pro Vita B Complete pakub selles osas palju eeliseid, kuna organism suudab B-vitamiini kompleksi väga hästi omastada.