BioSpas on tegemist nii noorele kui kogenule, kogukale kui kleenukesele. Siin on tunda, et oled oodatud, hoitud ja armastatud. Tartu lähedal Muri külas on üks fantastiline koht. Loodusravikeskus, mis kindlustab täieliku restardi organismile professionaalse arstliku järelevalve all ja eriti mõnusa klienditeenindusega.
Olin sellest paigast teadlik aastaid, kui mitte öelda aastakümneid (25 aastat on BioSpa tegutsenud). Täna on mul tegelikult kahju, et olin nii kaua siiatulekuga viivitanud. Aga usun, et edaspidi pole küsimustki – sellest 5- kuni 7-päevasest tervenduskuurist saab minu iga-aastane traditsioon.
Ja mida kõike ma avastasin.

Esiteks on väga oluline see, et kogu aeg on BioSpa külalised (just nii meid koheldi – mitte patsientide vaid külalistena) professionaalse arstliku silma all. Valida on ravipaastu ja detoks-dieetkuuri vahel. Sellele otsusele – kumb on õigem, aitab jõuda dr Natalia Trofimova või tema assistent.

Paastu teeb lihtsaks see, et kõik päevased tegevused on läbi mõeldud ning suunatud sellele, et poleks liiga palju aega mõelda näljatundele. Ausalt – minul seda ei tekkinudki. Nautisin aega iseendale. Mõnusad lõõgastavad massaažid ja protseduurid, jalutuskäigud nii metsaradadel kui inglise stiilis maastikukujundusega mõisapargis, käo lõputu kukkumine ja puhastavad ning turgutavad teejoogid – see kõik värskendas vaimu ja andis kehale uue hingamise. Minu suurim avastus oli välivann, kus igal hommikul peale hingamisharjutusi tuli põlvini 10-kraadises külmas vees teha kolm tiiru ning seejärel kividel ja puidureljeefil kõndides oma jalataldade punkte aktiveerida.

Lisaks saime uusi teadmisi toitumisest ja kuulasime õpetlikke loenguid ekspertidelt. Ikka paastumise piiritutest võimalustest.

Looduse BioSpas elatakse kõigi mugavustega tubades. Lisaks peaaegu viietärni spaale on ümbrus privaatne, vaikne ja nauditav.

Siin on tegemist nii noorele kui kogenule, kogukale kui kleenukesele.
Siin on tunda, et oled oodatud, hoitud ja armastatud.
Soovitan kõigile – võtke endale aega, tulge taaslülitage oma vaim! Läbi keha.
Aitäh dr Trofimova, Kairi Ustav ja teie võrratu tiim!