Minu paastu ja koormusvaba dieedi meetod võimaldab inimestel tugevdada tervist, normaliseerida kehakaalu, hoida ära paljusid tervisemuresid ning pidurdada juba tekkinud haiguste arengut.

Käesolevas raamatus kirjeldan paastumisprotsessi üle kolmekümne-aastase paasturavi kogemuse põhjal. Nüüd, mil on avastatud looduse tervendav mõju ja tuntakse rahvameditsiini  sajanditepikkust kogemust, on tark ühendada loodusravi tänapäevase areneva meditsiiniga.

Tervel on palju soove, haigel ainult üks. Selle vanasõna järgi oleme seadnud Looduse biospaa paastukuuri eesmärgiks õpetada patsientidele ka tervislikku söömiskäitumist ja panna alus üldisele tervislikumale eluviisile kuuri järel. Paastuja saab koju kaasa hingamisharjutuste juhised, harjumuse iga päev võimelda ja olla füüsiliselt aktiivne. Anname nõu ka koduste protseduuride kohta, mida patsient saab ise oma organismi tugevdamiseks teha, nt sobib selleks Kneippi vesiravi.

Kui paastukuuri lõpetaja võtab meilt kaasa harjumuse juua rohkesti vett, on kuuri mõju intensiivsem ja püsivam. Oluline on seegi, et kuuriga astuti esimene väike samm teekonnal tervislikuma toitumis- ja eluviisi poole.

Et optimaalne toit on igaühe jaoks individuaalne, saab patsient diagnostika ja arsti kogemuste põhjal kaasa juhtnöörid talle kõige paremini sobiva toidu kohta. See tähendab kergesti 235 seeditavat, hästi talutavat ning bioloogiliselt võimalikult täisväärtuslikku toitu. Arsti nõuanded rajanevad põhinõudel, et inimene ei tohiks koormata oma seedeaparaati pidevate toitumisvigadega, millest tuntuimad on liiga kiire, halvasti mälutud ja vaevu süljega niisutatud toidu allakugistamine. Peale selle tuleks vältida liiga rikkalikku ja rasket sööki ülemäära tihti ja hilja õhtul.