Jagan oma vaimustust! Tartu ligidal on selline imeline koht nagu Loodus BioSpa.
Alguses panin ennast kirja 5-päevasele paastule, aga peale esimese päeva tervisekontrolli (igal päeval on tervisekontroll ja kogu aeg on koha peal ka medõde), muutsin selle ära detoks-dieet programmiks. Kuna minu eesmärgiks ei olnud kilodest vabaneda (tarkade aparaatide sõnul peaksin ca 3 kg juurde võtma), siis kohapeal tekkis tunne, et detoks-dieet plaan on minu jaoks sobivam.

Selle programmi raames saime süüa 4 x päevas – hommikusöök, vahepala, lõunasöök ja õhtusöök. Viimane söögikord oli kell 17.00 ja portsjonid olid ikka väga väikesed. Eriti tundus see nii esimesel päeval…viimaseks päevaks aga oli organism väikeste kogustega nii harjunud, et rohkemaks ei olnudki tarvidust.
Lisaks olid alati olemas erinevad teed ja kevadboonusena oli meil laual värske vahtra- või kasemahl. See oli minu jaoks eriti superluks.

Päevaprogramm oli tihe! Eriti meeldis mulle Dr. Kneippi vesiravi…teate küll stseeni filmist “Mehed ei nuta”, massaažid, jooga, võimlemine, vesivõimlemine, saun, bassein ja võrratu loodus.

Viiendal päeva koju sõites oli olemine mõnusalt kerge. Üle pika aja tundsin, et mu keha ei ole pinges ja meel on selge.
Inspireerituna sellest 5 päevast:
🧂 vähem soola toidule
🫒 väikesemad portsjonid
⌛ aeglaselt söömine – selle ma täiega taasavastasin enda jaoks. Meil olid laudade peal liivakellad ja vähema kui 10 minutiga ei tohtinud lõpetada. Esimesel päeval tundus see aeg ikka ülipikk…
🍲 viimane söögikord võiks jääda ca 18.00-18.30, sest siis saab organism öösel puhata, mitte tegeleda seedimisega. See tagab ka parema une.
🍲 1 x nädalas lõpetada söömine kell 16.00
Lihtsad asjad ja mis minu jaoks kõige olulisem – ka kergesti teostatavad.
🍊 Üks asi veel, mida Dr. Trofimova rõhutas mitmed korrad: toidulisandeid pigem võtta vähem ja targalt (uurida, et mis käib kokku millega, et keha üldse omastaks neid), kui et palju erinevaid ja eesmärgitult. Ja muidugi ülioluline on toidulisandite kvaliteet!
Kes on paastu vastu pelglikud või kellele otseselt ei ole vaja, siis detoks-dieet programm oli väga hea ja julgen soovitada. Kindlasti andis kogemusele juurde ka see, et tekkis ka selline samastumine teistega…üksteise toetamine, nalja viskamine. Tegime ikka nalja, et muidu igati tore koht, aga süüa ei anta 🤪.
Väga huvitav oli kuulata ka erinevate inimeste kogemust – osad olid regulaarsed külalised (üks naine käib igal aastal ja nii juba 20 aastat!!! ). Väga inspireeriv!
5 päevaga jätsin neile kingituseks 2 kg ja aparaadid tunnistasid mind 3-aastat nooremaks…taaselagu 45!

ps. avastasin, et ei teinud ühtegi pilti…enamus ajast oli telefon lihtsalt kusagil…