Suvi on käes ja grillipeod on paljudele meist muutunud lahutamatuks osaks sooja aastaaja traditsioonidest. Kuid mis oleks, kui sel suvel prooviks midagi uut ja erinevat? Kutsume sind üles tegema läbi paastu- või detokskuur! Jah, just nii – vahetame sellel suvel liha ja vorstid tervisliku paastu vastu. Siin on mõned põhjused, miks see võib olla sinu parim suvine otsus.

Keha puhastamine ja detox

Paastumine annab sinu seedesüsteemile võimaluse puhata ja taastuda. Ilma pideva toidu seedimiseta saab keha keskenduda toksiinide väljutamisele ja rakkude uuenemisele. Paastumine aitab kaasa paremale seedimisele, paremale naha seisundile ja üldisele enesetundele.

Vaimne selgus ja keskendumine

Paljud inimesed leiavad, et paastumine aitab parandada vaimset selgust ja keskendumisvõimet. Ilma pideva veresuhkru kõikumiseta on vaim erksam ja mõtted selgemad. See on suurepärane võimalus keskenduda isiklikule kasvule ja eneseavastamisele.

Kaalu kontroll

Paastumise eesmärk ei ole mitte kaalust alla võtta, vaid tagada, et organsüsteemid ja hormoonid töötaksid korralikult. Paastumine aitab kaasa tervisliku kehakaalu saavutamisele ja hoidmisele. Kui suvi toob sageli endaga kaasa kiusatuse maiustada ja üle süüa, siis paastumine on suurepärane viis “õpetada” oma keha paremini funktsioneerima.

Uus perspektiiv suvistele traditsioonidele

Paastumine on suurepärane viis luua uusi traditsioone ja proovida midagi erinevat. See on võimalus tuua oma ellu uusi tervislikke harjumusi ja nautida suve teistmoodi.

Paastumine ja teadlik toidust loobumine

Oluline on eristada pealesunnitud nälgimist ja teadlikku paastumist. Soovimatu nälgimine põhjustab tõesti piinu ja paljusid raskeid haigusi, kuid see erineb teadlikust paastumisest sama palju kui kurjategija nuga kirurgi skalpellist. Paastumise ajal toimub kehas kontrollitud protsess, kus organismis lülitub sisse kohastumismehhanism, mis aitab säilitada olulisi toitaineid ja tagada elundite nõuetekohase toimimise.

Inimesed, kes on läbi teinud paastukuuri, teavad, et näljatunnet esineb ainult alguspäevadel, hiljem kaob see täielikult. Selle põhjuseks on keha kohanemine paastu ajal, mis aitab vältida näljapsühhoosi ja enesemürgitust ainevahetuse jääkproduktidega. Paastumise käigus viiakse need jääkained spetsiaalsete protseduuride abil kehast välja, mistõttu kuuluvad ravipaastu juurde sellised tegevused nagu klistiir, sooltepuhastus, veeprotseduurid,  massaaž, jalutuskäigud looduses ja hingamisharjutused.

Kuidas valmistuda?

Enne paastumist on oluline valmistuda. Vähenda järk-järgult toidu tarbimist ja eelista kergemaid toite nagu puu- ja köögiviljad. Joo rohkelt vett ja väldi kofeiini ning alkoholi.

Kuula oma keha

Paastumise ajal on oluline kuulata oma keha. Kui tunned end väsinuna või nõrgana, võta rahulikult ja puhka piisavalt. Kui paastumine tekitab liiga suuri ebamugavusi, võta paus ja konsulteeri vajadusel meie meditsiinipersonaliga.

Alternatiivsed suvised tegevused

Paastukuuri läbimine ei tähenda, et suve nautimise asemel peaks kannatama. Siin on mõned alternatiivsed tegevused, mida saad nautida ilma grillipeota:

  • Matkamine ja loodusretked: Avastage uusi matkaradasid ja nautige värsket õhku.
  • Jooga ja meditatsioon: Tugevda oma keha ja vaimu jooga- ning meditatsiooniseanssidega.
  • Lugemine ja eneseharimine: Leia aega lugemiseks ja õpi midagi uut.
  • Veepuhkus: Naudi aega rannas või ujulas, ilma et peaksid muretsema toiduvalmistamise pärast.

Proovides paastu- või detoksiprogrammi, saad värskendada oma keha ja vaimu, samal ajal suve täiel rinnal nautides.