Tere Helen, meid huvitab kust Teie saite infot meie kohta.

Info tuli mulle Facebokis ja seal jäi Loodus Biospa mulle silma. Hakkasin lugema kodulehte ja kuna ma olen 20 aastat tagasi paastulaagris käinud siis ma nüüd mõtlesin, et tahaks proovida, kuidas 20 aasta jooksul on looduslik paast arenenud ja kuidas minu enda emotsioonid ehk on muutunud. Mulle avaldas väga suurt muljet et Loodus BioSpa on nii ilusas looduslikkus kohas. Kõik see majaümbrus on maaliline ja kena, sisekujundus, vaated tubadest, see kõik tundus hästi kodune ja väga kliendile või siis paastujale orienteeritud.

Kas Teie ootused täitusid?

Jaa! Nüüd ma hakkan kindlasti oma aastaplaane sättima selle järgi, et oleks võimalik siin käia vähemalt kord ja muidugi ideaalvariandis 2 korda aastas paastumas.

Mida vanemaks saame, seda rohkem hakkame mõtlema tervisele. Ja siis ei ole olulised ainult kehakaal ja saledus, vaid see, et iga päev oleks elatud võimalikult kvaliteetselt.

Loodus Biospas  saab väga hästi selgeks selle, mille me igapäevases rahmeldamises või töörütmis ära kipume unustama – et sa tegelikult ei hoia oma kõige kallimat vara – tervist. See sai mulle siin olles vägagi selgeks. Paastukuurile kulutatud raha on igat penni väärt! Tihtipeale me raiskame liiga palju raha kuskile mujale ja hoiame iseenda pealt kokku. Siin olles aga jõudsin teadmisele, et kasvõi natuke peavad minu senised väärtushinnangud muutuma.

Teie tulite kahekesi. Kes oli eestvedaja?

Kuna mina olin eelnevalt Loodus BioSpa`s käinud, siis me sõbrannaga rääkisime, et võiks midagi oma tervise jaoks ette võtta.  Tore oleks saada sellelt „elurattalt“ välja. Tundsime mõlemad vajadust saada “restardimomenti“, samuti soovisime, et saaks ilusti organismi puhtaks.

Sealt edasi saab juba minna tervisliku toitumisega. Kõigepealt rääkisin oma kogemustest sõbrannale, mille peale ta ütles et „lähme, lähme, mul hakkab varsti puhkus!“. Kuigi minul puhkust ei olnud, mõtlesin, et toetame sõbrannaga teineteist. Kodulehelt saime infot, millal kuurid toimuvad ja otsustasime kohe liituda.

Teil oli ka väga hea toanaaber.

Alguses mõtlesime, et võtaks kahese toa aga kuna kolmene tuba on natuke soodsam, siis mõtlesime, et miks ka mitte lasta oma ellu veel keegi võõras. Uus inimene, uued kogemused ja ka omavaheline kogemuste jagamine, ehk et – miks mitte lubada oma ellu uus tuttav. Kuna tema oli Loodus BioSpa’s samamoodi kui mina varem käinud, siis kogemuste jagamine oli väga kasulik.

Kuidas täna tunnete ennast ja kuidas on siiani läinud?

Sotsiaalne lävimine on paastukuuri ajal hästi oluline ja aitab paremini hakkama saada. Tuba on fantastiline! Samuti saan ainult kiita seda, et oli piisavalt võimalusi minna jalutama, olla täiesti omaette metsaradadel.

Kas olete tagasi tulemas?

Jah, ma olen täitsa mõelnud tulla siia suvel, sest suvel saab veel rohkem nautida, mida sel ümbrusel on pakkuda. Nt saab tiigis ujumas käia.

Mida ütleksite teistele?

Mina ütleksin, et jätke mõni soojamaa reis ära ja tulge siia. See on investeering endasse, see on endasse vaatamine, endast rohkem teada saamine. See kindlasti tasub seda.

Paljud, kes kodus paastuvad, ütlevad, et see ei ole võrreldav siinse lähenemisega. Siin on ikkagi meditsiiniline personal, kellelt on igal hetkel võimalik küsida nõu, abi. Siin sa oled nädal aega kogu paastumise ja tervisliku teema keskel. Kõik, mis puudutab sinu tervist, erinevaid meetodeid, ravi – ja ka iluhoolitsusi mis käivad sinna juurde. Et see ei ole ainult see, et sa ainult paastud, tegeled ainult oma organismiga, siin sa ikka saad ka kõik iluprotseduurid ära teha. See on see aeg, millal on võimalik kõik ära teha. Kui muidu pead selle töö ja pere kõrvalt toimetama, siis siin sa käidki hommikumantliga, võtad iluprotseduure, võimled, jalutad.

Kindlasti tasuks seda proovida kõigil, kes ühel hetkel avastavad, et nad kas peavad oma tervisele rohkem pühenduma või siis kes ongi tervisliku elustiiliga, tahavadki 1 või 2 korda aastas organismi puhastada.

Siit saab emotsionaalse rahulolu. Ma tunnen ennast kergelt, kõik meeled lähevad erksaks. Isegi kui ma paastusin, ma mõtlesin, kuidas ma hakkan tervislikult toituma, missuguseid muutusi ma oma elus teen. Ja kindlasti ma saan sellest aru praegu,  et kui sa kodus sööd midagi head ja kosutavat-maitsvat, siis kui palju energiat kulub selle seedimiseks-omastamiseks organismil.

Nüüd saan aru, et selleks, et oma elu kvaliteetaega nautida, ei ole sul üldse nii palju vaja süüa. Ja väiksemad kogused võivad olla sellised tervislikud ja planeeritud. Siit saab seda innustust.  See on aeg iseendale – kes jalutab, kes loeb, kes käib protseduuridel.

Eelmine kord oli tunduvalt raskem, aga see kord ma tundsin, et ma nii vajan seda pöördepunkti ja kui ma praegu seda ei tee, siis kunagi on seda veel raskem teha. Ma väga loodan, et ma saan head nõuanded siit kaasa võtta ja nende järgi edasi toimetada ja järgmine aasta jälle siin kohal olla.

Meil on väga palju infot ümberringi ajakirjades ja internetis, aga kui sa tuled kohapeale ja kuuled loenguid, kus sulle nii lihtsa keelega seletatakse inimese füsioloogiat ning mis-kuidas toimub, kui sa sööd palju ja mis toimub, kui sa hilja õhtul sööd. Tegelikult see lihtne seletus ongi hästi oluline. Mida teadlikum sa oled, seda parem on teha teadlikke valikuid.