Iga paastukogemus on erinevEsimesel korral külastasid Helen ja Lembit paastukeskust 2021. aastal. Kodune koroonaaeg oli väsitav ja nad tahtsid lihtsalt puhata. Tallinnast pärit paar oli kuulnud, et kehapuhastus annab uut energiat.

Lembit kaotas esimene kord nädalaga 7 kg, aga tundis end 25 kg kergemana ja 25 a nooremana. Oma tervise kohta sai ta dr Trofimovalt palju uut infot. Õige toitumise tagajärjel on võimalik ilma ravimiteta haigused kontrolli all hoida. Näiteks krooniline nohu ja ekseem taandusid. Pea hakkas 50% rohkem pöörama, kingapaelad sai ilma hingeldamata kinni siduda, näpud ulatusid ette painutades maani. Müstiline kogemus. Kaks nädalat pärast paastukuuri sõitis Lembit oma parima aja Tartu Maratonil. Veel nädal hiljem võitsid koos Heleniga tenniseturniiri.

Ka Helenile jäi esimene kogemus eredalt meelde. BIOSPAst lahkudes ei olnud ta enam tavaline eestlane. Vähemalt pool aastat oli suu naerune. Ükski mure ei morjendanud ega rumalad inimesed ajanud vihale. Vaimne puhkus ja restart andsid kergema enesetunde. Pärast kuuri jätkasid Helen ja Lembit kodus hommikuvõimlemistega ja jälgisid toitumist.

Teine kord külastas paar Loodus BIOSPAd 10 kuud hiljem. Toona oli Helen tööga kodukontoris ja pidi veebis koosolekutel osalema ning paralleelselt tööd tegema. Teine kogemus oligi seetõttu kehvem, et ta ise ei panustanud nii palju. Mitmed protseduurid ja trennid jäid töö tõttu saamata. Helen sõnab tagantjärgi, et kuuril olles ei ole mõtet tööd teha. Sa pead olema mõttega asja juures, siis saad kõige rohkem kasu sellest.

Seekord otsustasid nad paastuma tulla varakevadel, kui raske ja pikk talv oli seljataga. Erinevad suusareisid olid lisanud mõlemale mõned lisakilod, pikast talvest tingitud pidev väsimus olid märk, et nüüd tuleb see teekond taas ette võtta. Helen ja Lembit on ühel meelel, et tuleb leida see aeg ja võtta nädalane paus iseenda ja oma tervise jaoks. Kevadine suurpuhastus on vajalik, et jaguks energiat, oleks jõudu ja jaksu järgnev aasta tööd teha.

Helen räägib lõpetuseks loo, kuidas füsioterapeut Vigen talle pärast massaaži sõnas: „Helen, teil on ilus naeratus. Ma tundsin, et te olete täna väga stressis. Kui te homme massaaži tulete ja ei naerata, siis minu uks jääb teile suletuks.“ „Nii tore, nägu läkski kohe naerule 😊“ sõnab naine.