Kust Te olete tulnud? Kuidas saite teada paastukuurist? Ja meie Spa–st konkreetselt?

Tulin Otepäält.

Paastumisest esimest korda olen kuulnud sõbranna käest, kes on viimase aasta jooksul just paastuga tegelenud. Ta on olnud aasta taimse toitumise peal ja ravi paastude peal.  Tahes enda kehast rohkem teada saada ka mina olen aasta aega uurinud ja lugenud siit ja sealt.

Sõbranna käis Kubjal paastumas. Siis ma gugeldasin ja tuli ka Loodus BioSpa välja. Ja mina leidsin, et ta on teistega võrreldes põhjalikum. Sest, kui sa tuled esimest korda ja pead palju teadma juba ette , tundub siis asi raske. Aga siin on suurem arsti järelevalve, rohkem protseduure ka. Selle pärast otsustasin siis Looduse kasuks.

Kui kaua te mõtlesite?

Ei, ma ei mõelnudki. Perega läbi rääkinud ja kõik. Kui on ikka võimalik, siis ma ikka prooviks.

Aga milline on kogu asja põhimõtte? Kuna see on mõnes mõttes ju enesepiinamine, Teil peab ju olema kindel motivatsioon kuuri tegemiseks?

Noh, mul läheb üpriski hästi.

Motivatsioon? Mul on ainevahetusega alati probleeme olnud. Ja kui ta on kehva, siis tunned ennast ka kehvasti. Energia puudus. Ja kaal tuli korralikult juurde, 10 kilo aastas. Ja kaal kõigub, kuigi ta kõikuma ei peaks.

Tahtsin oma kehast rohkem teada saada. Siin on diagnoostika, arsti konsultatsioonid ja erinevad protseduurid.

Mis on aga Teie eesmärk? Oletame, et kõik, millest rääkisime: kehakaal, energia, ainevahetus – on korda Milleks see Teie igapäevases elus tarvis on?

Tahan ennast hästi tunda, stabiilselt. Mul aastate jooksul on korra hea, siis tuleb jälle 10-15 kilo juurde. Ehk ma olen ise ka laisk. Aga ongi. Ma tahan elustiili muuta. Ilu on küll tähtis, aga pigem ma tahan energiat juurde. Et saaks joosta nii palju, kui ma tahan ja teha niipalju, kui ma pähe võtan.  Et argipäevad ei sööks mu vaimse energiat täielikult ära.

Kas Te olete Teie otsusega rahul? Kas Teile meeldib siin Spa-s?

Olen, jah. Pigem olen rahul, sest sellist asja teises keskkonnast teha ei oleks vist võimalik. Ma ei näe, et ma kodus seda teha suudaks.

Tulete veel? Mis oleks meil paremaks teha?

Vara veel öelda, tahan vaadata kuidas mu keha reageerib. Kuidas ma ennast tundma hakkan. Arvan, et kuskil kahe aasta tagant oleks vist jah, mõistlik siin käia. Paremaks? Ei teagi. Mulle tundub, et kõik on praegugi hea.