On täiesti loomulik, et kehakaal paastumise ajal pidevalt väheneb, kõige enam esimesel perioodil. Järsk kaalulangus esimestel päevadel on seletatav sellega, et organismist viiakse aktiivselt vett välja ning samal ajal kasutatakse süsivesikute varusid, osaliselt maksa glükogeeni.

 

Korrapärase paastumise ja koormusvabade päevadega on võimalik kehakaalu normaliseerida, st nii alandada kui ka tõsta. Samuti taastada vererõhku ja tasakaalustada vere rasvade osakaalu kehas (välja arvatud geneetiliselt fikseerunud hüperlipideemia korral, st vere suurt rasvasisaldust). Suureneb kopsumaht, paraneb hapniku vastuvõtlikkus ning väheneb veresoonte saastatus jääkainetega.

Pärast paastumist suudab inimene tunda taas rõõmu lihtsast toidust –  näiteks köögiviljadest ja vähesema soola tarbimisest, ka üldisemalt kodusest toidust. Paastukuuri järgselt saavutab inimene kiiremini täiskõhutunde, tänu sellele sööb ta edaspidi vähem. Boonusena on kenam ka nahk.

Seda, kui palju keegi nädalase paastukuuri ajal rasva ära põletab, on väga raske prognoosida. Kaal võib langeda 300–500 grammi päevas, isegi kuni 1200 grammi, tänu vedeliku vähenemisele ja soolestiku puhastamisele. Nädalase paastukuuri jooksul võib kehakaal kokku langeda 2–8 kilogrammi.

Paastuja kehakaalu vähenemine sõltub paljudest teguritest – õhutemperatuurist ja -niiskusest, soost, vanusest ja närvisüsteemi seisundist, tarbitavatest ravimitest ning paastuaegsest füüsilist koormusest. Üldiselt võtavad nooremad paastujad rohkem alla kui vanemad.

Mida rohkem on inimene kinni oma kehakaalu probleemis, seda raskem on tal kaalus maha võtta. Suuremal määral kaotab paastukuuri ajal kaalu see, kellel olid enne paastumist kehas tursed, kelle soolestik või lümfisüsteem ei töötanud korralikult või kelle kehas oli väga palju rasva.

Naiste ja meeste põhi ainevahetus on erinev, seepärast ei tohiks nende kaalulangetamise kulgemist võrrelda. Naisi mõjutavad tugevasti kilpnäärme- ja naissuguhormoonid, mehi aga meessuguhormoonid. Mõni mees on näiteks seepärast ülekaaluline, et tema kehas on testosterooni tase liiga madal. Kui naine võtab rasedusvastaseid tablette, mis seovad kehas vedelikku ja suruvad alla füsioloogiliste tsüklite teket, ei lähe tal paastumise ajal rasvapõletamine nii kiiresti, kui oodatud.

 

Loodus BioSpa on eksklusiivne meditsiinilise suunitlusega SPA Tartus, mis spetsialiseerub unikaalsetele patenteeritud paastudieedi ning detokskuuridele. Meie meeskond koosneb kõrgelt treenitud spetsialistidest ja meditsiinitöötajatest eesotsas Dr.Med. Natalia Trofimovaga, kes on raamatu “Paastuga terveks” autor. Kui tunned, et traditsioonilised ravimeetodid on just Sulle sobiv lahendus teel tervenemiseni, võta meiega ühendust juba täna.

E-POST: info@loodus.net
TELEFON: +372 509 3581 (9:00 – 19:00)