Rohkem kui paarikümne haiguse ainuke põhjus võib olla rasvumine ning nende esmane ravi on kehakaalu normaliseerimine. Järgnevalt on nimetatud osa neist.

Selja osteokondroos – selgroolülides tekib rasvumise tõttu ainevahetushäire, mille korral lülide vahed kitsenevad ja suurenenud surve kahjustab närve. See ilmneb seljavaluna, eelkõige nimmepiirkonnas.

Artroos ja podagra – ülekaalu korral on koormus liigestele 30% suurem, mis tähendab suuremat artroosi tekke riski (näiteks põlvedes). Podagra puhul kogunevad liigestesse happe soola kristallid, tekitades põletikku ja valu.

Kõrvetised ja refluks – normaalkaalus inimese maomaht on u 10 dl (rusikatäis), aga kui inimene sööb ülearu, võib magu välja venida. Kõrvetised tekivad ülesöömise tõttu, kui toit voolab tagasi söögitorusse. Rasvunud inimesed kannatavad selle probleemi all sageli, sest ka suur kõht iseenesest soodustab toidu tagasivoolu.

Uneapnoe – tugevalt rasvunud inimestel on magades hingamistakistuse oht, sest rasvkoe tõttu kitsenenud neel on suletud.

Depressioon ja muud psüühikahäired – ülekaalulised on depressioonis sagedamini kui normkaalus inimesed ning nende hulgas omakorda naised rohkem kui mehed. Meeleolu mõjutab söögiisu ja tekitab iha teatud toiduainete järele. Räägitakse isegi sõltuvusest, näiteks šokolaadi puhul. See on siiski psüühiline häire, mitte otse sõltuvus ainest, nagu see on näiteks nikotiiniga.