Haiguse arenemise protsessi saab seletada mitmest vaatenurgast. Tutvustame siinkohal Hiina meditsiinist pärit viie elemendi filosoofilist kontseptsiooni.

Materiaalse maailma viis põhielementi on vesi, puu, tuli, maa ja metall. Nendevahelised sidemed tagavad elementide pideva liikumise ja muutumise. Need mõjutavad, kontrollivad ja ergutavad üksteist, samuti organeid ja süsteeme meie kehas, tundeid ja füüsilist aktiivsust. Inimene elab loodusega kooskõlas ja seepärast on loomulik, et inimese organsüsteeme mõjutavad kõik maakera ja universumi protsessid: kliima muutumine, päeva ja öö pikkus, geograafiline asukoht, samuti Päikese ja Kuu faasid. Meie kehas on olemas kohanemismehhanismid, mis inimeseti erinevad.

Viie elemendi teooria puhul on tähtis rõhutada, et iga element muutub ise ja soodustab ka teiste elementide muutumist. Iga element on järgmise algallikas, mille tegevusest ja kvaliteedist sõltub omakorda uue elemendi kvaliteet. Näiteks vesi on puuelemendi ema ja annab talle elu; puu on aga vee poeg – suhe on vastastikune. Kui vee-element on liiga tugev, siis puu pidurdab teda; kui vesi on liiga nõrk, on ka temast kasvav puu nõrk ( pärilikkus!). Inimorganismile ülekantuna tähendab see, et organid alluvad üksteisele. Kui juhtub, et üks on liiga tugev, siis teine pidurdab teda, sest nii saavutatakse tasakaal.

Viie elemendi teoorial on peale sümptomite kõrvaldamise suur roll ka haiguste algallikate leidmisel ja õige ravitaktika määramisel. Teooriat tundes saab takistada ühe haiguse üleminekut teise vormi ja protsessi muutumist krooniliseks. Seda ei tasuks siiski võtta absoluutsena, vaid sümbolina, mis iseloomustab objekti (inimese) omadusi.

Inimest kui tervikut vaatlev arst küsib patsiendilt alati teatud küsimusi, näiteks millised on tema söömisharjumused (kas ta armastab jahedat, sooja või tulist toitu), millisel aastaajal ta end paremini tunneb, milliseid maitseid ta eelistab (kibe, magus, terav). Tähtis on, et inimene räägiks ka oma emotsioonidest ja hingelisest seisundist.

Hiina meditsiini diagnostikatabeli ja inimese eluringi viie tsükliga saab tutvuda ka Dr Natalia Trofimova raamatus “Paastuga terveks”. Raamat on müügil Loodus BioSpa-s ja Biokliinikus või tellides posti teel. Selleks palume täita tellimisvormi. 

Loodus BioSpa on eksklusiivne meditsiinilise suunitlusega SPA Tartus, mis spetsialiseerub unikaalsetele patenteeritud paastudieedi ning detokskuuridele. Meie meeskond koosneb kõrgelt treenitud spetsialistidest ja meditsiinitöötajatest eesotsas Dr.Med. Natalia Trofimovaga, kes on raamatu “Paastuga terveks” autor. Kui tunned, et traditsioonilised ravimeetodid on just Sulle sobiv lahendus teel tervenemiseni, võta meiega ühendust juba täna.

E-POST: info@loodus.net
TELEFON: +372 509 3581 (9:00 – 19:00)