Järgnevatel päevadel jagab oma kogemusi Loodus Biospa-s Erika, ametilt kontoritöötaja, kelle töö nõuab palju arvuti taga istumist. Head lugemist!
“Esimene märk, et võiks midagi ette võtta, on see, kui riided on liiga tihedalt ümber ja näed välja kuidagi… paisunud. Peegel ei ole kuigi aus: peegli ees suudad ikka end kenamaks sättida. Aga kui nägin sõbranna tehtud fotosid endast, kohkusin: nägu oli justkui paistes ja kahvatu, silmad väsinud. Energiapuuduse all kannatasin juba mitu kuud ja päeval murdis mind vastupandamatu uni. Ma ei olnud eluga rahul ja ei tundnud end oma kehas hästi. Ja noh, jõulupeod on ju tulemas, ja garderoobi välja vahetada ka ei tahaks.
Õnneliku juhuse tõttu jõudis minuni info Loodus Biospa kohta ja otsustasin, tulgu mis tuleb, võtan selle aja enda jaoks.
i-paevHOMMIK. Niisiis, siin ma olen, oma toas, ja kirjutan. Loodus BioSpa asub Tartu külje all ja tõepoolest keset loodust. Avara hoone ümber on ilus, hooldatud pargiala ja metsarajad. Administraator Marika võttis kõik tulijad südamlikult vastu, andis meile toavõtmed ja seletas kodukorda. Spaa on väga puhas ja maitseka interjööriga, kõik detailideni läbi mõeldud.
Süüa meie, paastujad, täna ei saa. Laual on tasakaalustatud pH-ga vesi, mida peame päeva jooksul jooma, ja kolme sorti teed. Kui enesetunne kehvaks läheb, võime võtta kröömikese mett teelusikaga ja tee sisse panna. Siia saab muidugi tulla ka dieedikuurile või detoks-kuurile. Mina valisin paastu, sest paastudes – nii mulle räägiti – kasutab organism energia saamiseks kõigepealt ära haiged rakud ja kasvajarakud, ning alles seejärel läheb rasvarakkudest energiat saama. See tähendab, et organism tõepoolest puhastub. Ja see ei ole udujutt; hiljutine Nobeli teaduspreemia anti just organismi autofaagia kirjeldamise eest.

Seltskond on siin rahvusvaheline, on nii eesti- kui ka venekeelne grupp. Kaaslased tunduvad toredad ja sõbralikud. Iga tunni või paari tagant on mingi tegevus: kas võimlemine saalis, loeng või protseduurid. Ja ohhohhoo, lõpuks ometi on mul see aeg, et saan endale lasta korraliku maniküüri ja pediküüri teha! Sa võid siin järele proovida kõiksugu põnevaid iluhooldusi, mitut sorti vanne ja kehakoorimisi ja maske.
Doktor Natalia Trofimova, kellega enne spaasse tulekut kohtusin, andis mulle pakikese mõrusoolaga ja kotikese taimeteed. Seetõttu on mul esmased protseduurid juba kodus tehtud. Imelik, nälga ei olegi, kuid pea juba valutab kergelt. Noh, ma olen kohutav kohvisõltlane ja juba tean, et mul tuleb vähemalt päevajagu peavalu all kannatada. Kohvi siin ei saa ja suitsetamine pole lubatud.
PÄRASTLÕUNA. Nüüd ma saan aru, kui väsinud ma olen. Meelsasti jääkski oma tuppa raamatut lugema, aga ei saa, sest päevakava on tihe. Kuulasime väga sisukat videoloengut ja seejärel kohtusime doktor Trofimovaga, kes seletas meile, mis paastu ajal kehas toimub. See kõik on olnud väga muljetavaldav. Kiires elurütmis pole ju aega mõelda ei oma kehale ega tervisele. Saan aru, kuidas olen enda hooletusse jätnud ja tõotan pärast laagri lõppemist rohkem tähelepanu pöörata sellele, mida söön ja kuivõrd liigun. Meil soovitatakse igal võimalusel väljas jalutada: see aitab paastumisele kaasa.
ÕHTU. Imelik, näljatunnet ikka ei ole. Joon vett, nagu soovitatud, ja tassin oma pudelit endaga kaasas. Peavalu on tugevamaks läinud, aga kannatan ära. Mis teha, mõõdutundetul kohvilarpimisel on oma hind.
Spaas on kena saun ja bassein, ja kõikjal kostab kas mahe muusika või linnulaul. Jõulutunne on: saalis on esimese advendi puhul tuledesäras kuusk. Tõeline idüll, kui väljas on külm ja pime. Meil ei soovitatud saunas üle viie minuti olla, sest keha on juba üle läinud puhastumisrežiimile. Tõesti, ega poleks jaksanudki. Pärast sauna kastan end basseini ja ujun natuke ringi. Palju ei jaksa, aga sundima end ei hakka. Nüüd on aeg, mil tuleb endaga õrn olla.
Unustasin kirjutada – sain esimese massaažikuuri! Massöör Ilja on Tartu Ülikooli haridusega füsioterapeut ja suurepärane massöör.
Mu keha niutsus rõõmust. Massaaž tegi enesetunde oluliselt paremaks!
HILJEM. Nüüd on tehtud ka esimene klistiir: selleks, et aidata soolestikul puhastuda ja kogunenud kahjulikke aineid välja viia. Kartsin seda natuke. Noh, õnneks ei midagi hullu. Õde, kes protseduuri läbi viis, oli väga asjatundlik ja lahke.
Mul on väsimus, kerge nõrkus ja peavalu, aga teised mu grupikaaslased tunduvad väga reipad olevat. Paastumine ongi igaühel isemoodi, öeldi meile, ja võib iga kord erinev olla.
Imelik on see, et aeg justkui aeglustub. See on meeldiv. Ei viitsi isegi netist lehti lugeda. Loen pisut raamatut. Otsustan enne uinumist, et lähen kindlasti hommikusi hingamisharjutusi tegema.
Juba praegu olen rõõmus, et aja maha võtsin. Kohtumiseni homme!