Noored naisettevõtjad ravpaastumisest Julia Šandra ja Olga Bõkova.

Mida teha, kui töö võtab suure osa ajast ning tervislik toitumine ja korrapärane liikumine jäävad unarusse? Juveelipoodide keti peadirektor Julia Šandra ning telesaatejuhist stilist Olga Bõkova korraldavad endale regulaarselt organismi suurpuhastusi – see aitab lisaks kaalulangetusele saavutada ka parem enesetunne ning leida värske energia uute saavutuste jaoks.

Ravipaastu rakendatakse keha puhastamiseks mürkainetest, kaalulangetuseks ning paljude haiguste raviks. Niivõrd tõsiseid tervisega seotud protseduure ei maksa siiski teha omapäi ning seetõttu kasutavad paljud ettevõtlikud naised (ja muidugi ka mehed)  Loodus Biospa tervisliku elu keskuse võimalusi.

Julia ja Olga jutustavad, kui mitmekesine võib olla kaalulangetav ja keha puhastav dieettoit ning mida põnevat sisaldavad Loodus Biospa ravikavad ja mitu kilo nädalase puhkeperioodi jooksul kaob.

Julia Šandra, Grenardi juveelipoodide keti tegevjuht Eestis:

“Minu jaoks pole Loodus Biospa lihtsalt dieedi või kaalulangetuse paik, vaid võimalus terviklikuks keha puhastamiseks. Töötan väga tiheda ja pingelise graafikuga ning aeg-ajalt tekib energia taastamiseks vajadus kuhugi ära sõita, et olla üksi, loodusega koos ja täielikult lõõgastuda. Loodus Biospa asub looduskaunis kohas, kus on mõnus jalutada, oma mõtteid mõelda ning jõuda hoopis teistsuguste lahendusteni, kui varem, kuna keegi ei sega.

Loodus on minu jaoks suurepärane energiaallikas, kuna oleme kõik looduse lapsed ja on väga vahva, kui saad looduses olekut ühendada tervendavate protseduuridega. 

Mulle sobis pakutavatest ravikavadest kõige enam dieet. Hariduselt psühholoogina tean seda, et toitumine pole alati seotud kalorite ja nälja kustutamisega. Mõnikord kasutatakse toitu ka vaimuprobleemide vaigistamiseks isegi siis, kui nälga pole. Haarame kõike, mis ette juhtub ja ei kuula oma keha.

Loodus Biospaas on kindel toitumisgraafik ning igat söögikorda ootad lapseliku põnevusega, sest kunagi ei tea, mis on järgmiseks. Kolmandaks päevaks oled juba unustanud, et dieetkava on vähendatud kalorite hulgaga, sest menüü on mitmekesine, maitsev ja hooajaline. Hakkad tundma toiduainete päris maitseit, kuna toidu valmistamisel ei kasutata soola, suhkrut ega vürtse.

Kui vahepeal tekib näljatunne, siis valikus on alati erinevad taimeteed ning võimalus minna näiteks sasseini või sauna. Sauna eel ju keegi suurt kõhutäit ei soovi.

Võib-olla üks keerulisemaid samme on teha otsus ning usaldada end professionaalide kätte. Selliste asutuste puhul ongi usaldus väga oluline. Te ju usaldate inimesi, kes teevad oma tööd eeskujulikult juba palju aastaid.

Ma pole veel kordagi kohanud inimest, kes poleks saanud nende programmidest suurepäraseid tulemusi! Kõigepealt on see muidugi kaalulangetus. Keskmiselt kaotatakse korraga 3-6 kilo, sõltuvalt sellest, milline oli algkaal. Mina kaotan saleda inimesena tavaliselt 3 kilo. Märkimisväärselt väheneb vööümbermõõt ning jalad lähevad trimmi. Tulemus püsib kaua, kui jälgida nõuandeid tervisliku eluviisi säilitamiseks.

Muide, Loodus Biospa üks tugevusi on sisukad loengud tervisliku totiumise teemadel ning selle kohta, kuidas detoksi- või dieedikavast tervislikult väljude. Ühesõnaga, selles kohas saab väga hästi alustada uut kergemat elu. Olen käinud juba mitmel korral ning kavatsen kindlasti uuesti tulla. Mulle meeldib, et selleks ei pea minema pikale puhkusele ja mõnusa olemise koht asub Tallinnast kõigest kahetunnise autosõidu kaugusel kodust.”

Olga Bõkova, stilist ja totaalse muutumise teleprojekti juht:

“Olen pikalt otsinud head detoksiprogrammi läbimise kohta, sest selles osas tuleb usaldada professionaale. Juhuslikult sai minu juhitud totaalse muutumise teleprojekti üheks koostööpartneriks Loodus Biospa peaarst Dr. Natalia Trofimova. Nii nägin kõrvalt, kuidas kõik on korraldada: mismoodi on korraldatud toitumiskavad ja millest koosneb tervisliku eluviisi alustamise programm. Proovisin ka ise üht-teist ja mulle väga meeldis – otsustasin tulla ka ise terveks nädalaks.

Valisin arsti soovitusel detoks-programmi. See oli tõeline tahtejõu proovilepanek. Juba kohalesõit oli erutav, kuna ei teadnud lõpuni, mis mind ees ootab. Sõin korralikult enne kõhu täis, sest teadsin, et see nauding saab olema mõnda aega kättesaamatu.

Esimene päev läks kergelt, teine – enam-vähem ja kolmandal oli pisut raske nii füüsiliselt kui vaimselt. Ma isegi hiilisin kööki, kuid leidsin sealt ainult ühe banaani. Ja muidugi jäin sellega ka vahele.

Ühel päeval oli madal vererõhk ja sain lusikatäie mett. Kõik sai jälle korda. Kohapeal on meedikute valve ning kõik sellised mured saavad koheselt lahendatud. See on turvaline keskkond.

Parallelselt teistsuguse toitumisega sain ka sügavsooltepuhastust – sellist protseduuri saavad teha ainult tervishoiutöötajad. Ja selle tulemus oli mega! Lisaks on kavas ka massaažid ning võtsin täienduseks ka lisamassaaže. Veel on seal vahva saunanaine, kes on saunarituaali ajal ainult sinu pärlt – teeb kehakoorimist, seejärel veel korraliku tunniajase massaaži. Vaheaegadel jõin maitsvat taimeteed. Muide, maitsetaimed on tema enda korjatud ja kohapeal kasvatatud.

Suhtumine toitumisse hakkab muutuma juba programmi ajal. Korra käisime kaubanduskeskuses ja tundsime söögilõhnasid juba parklas. Loodus Biospas on asjad korraldatud nii, et poleks häirivaid söögilõhnu üldse. See kaubanduskeskuse käik oli tõeline põrgu – nägin toitu igal sammul, kõik sõid midagi, lettides olid majoneesisalatid, mille ainuüksi vaatamisest hakkas paha.

Kaotasin 3 kilo ja kui pidin kodus detoksi-toidult aeglaselt üle minema, siis läks veel 2 kilo maha. Tulemus püsis terve aasta – ei mingit kõhupuhitust kogu selle aja jooksul. Ma ei tahtnud enam paljusid ebatervislikke toitusid süüa – näiteks varasemat lemmikvorsti ja juustu ei söönud pikalt üldse. Kodus tegin süüa Loodus Biospa spetsialistide näpunäidete järgi. Sõin väikeste portsude kaupa ja pisikese lusikaga ning tundsin end suurepäraselt – kõht oli täis ja energia laes. Detoksi programme teen nüüd regulaarselt ja varsti tulen Loodus Biospasse tagasi!”

Täisversiooni saab lugeda venekeelsest internetiajakirjast Gloss.ee

7-päevane paastukuur sisaldab

 • majutamist 7 päeva /6 ööd
 • paastumist spetsialistide kontrolli all 1-7 päeva
 • iga päev tervisekontrolli
 • 25 min massaaži 6 korda
 • loenguid ja trükimaterjale
 • hingamisteraapiat iga päev
 • kepikõndi
 • võimlemist saalis
 • seljavenitust venituslaual “Therapy Master” (vajaduse korral)
 • vesivõimlemist
 • joogat ja/või šin-do venitusi instruktoriga
 • raviteed
 • taastumisdieeti (vastavalt taastumisplaanile)
 • sauna ja basseini kasutamist
 • klistiire
 • 1 sügavsooltepuhastust
 • hommikumantli kasutamist
 • keha koostise analüüs Jawon ioi 353 aparaadiga

“Ma pole veel kordagi kohanud inimest, kes poleks saanud nende programmidest suurepäraseid tulemusi!”

Julia Šandra ravipaastu kogemus

Kõigepealt on see muidugi kaalulangetus. Keskmiselt kaotatakse korraga 3-6 kilo, sõltuvalt sellest, milline oli algkaal. Mina kaotan saleda inimesena tavaliselt 3 kilo. Märkimisväärselt väheneb vööümbermõõt ning jalad lähevad trimmi. Tulemus püsib kaua, kui jälgida nõuandeid tervisliku eluviisi säilitamiseks.

Muide, Loodus Biospa üks tugevusi on sisukad loengud tervisliku totiumise teemadel ning selle kohta, kuidas detoksi- või dieedikavast tervislikult väljuda.

(Julia Šandra, Grenardi juuveelipoodide keti juht Eestis)

Olga Bõkova ravipaastu kogemus

“Tulemus püsis terve aasta – ei mingit kõhupuhitust kogu selle aja jooksul.”

Ma ei tahtnud enam paljusid ebatervislikke toitusid süüa – näiteks varasemat lemmikvorsti ja juustu ei söönud pikalt üldse. Kodus tegin süüa Loodus Biospa spetsialistide näpunäidete järgi. Sõin väikeste portsude kaupa ja pisikese lusikaga ning tundsin end suurepäraselt – kõht oli täis ja energia laes. Detoksi programme teen nüüd regulaarselt ja varsti tulen Loodus Biospasse tagasi!

(Olga Bõkova, telesaatejuht)