Paastu sujuvamaks kulgemiseks ja ebameeldivate nähtude mõju vähendamiseks soovitavad paasturavi asjatundjad mitmesuguseid toetavaid protseduure ja abivahendeid.

Et neutraliseerida organismis paastumise ajal tekkivaid happeid kergemini ja normaliseerida vere pH-d, on peamine juua palju, kaks kuni kolm liitrit vett päevas. Veevajadus sõltub paastuja kaalust: 1 kg kehakaalu kohta tuleb arvestada 30–40 milliliitrit vedelikku. Puhas vesi või taimetee aitab mürgised ained kehast välja viia. Paastu ajal võib väikses koguses juua ka aluselist gaasita mineraalvett, mis on lahjendatud tavalise veega.

Looduse biospaa viie- ja seitsmepäevastel kuuridel joovad paastujad iga lõuna ajal tassitäie värskelt keedetud köögivilja – puljongit, mille maitset rikastavad ürdid. Puljong asendab vajalikke mineraale ja on baasiks, et üleliigseid kehahappeid neutraliseerida.

Hommikuti ja õhtuti juuakse tass paastumist toetavat taimeteed, vajaduse korral meega, sest väikesed annused süsivesikuid aitavad tundlikel ja madala vererõhuga paastujatel ületada kergemini tekkinud nõrkust.

Veel kasutatakse selliseid toetavaid protseduure nagu võimlemine, sealhulgas vees, rohke kõndimine värskes õhus, massaaž, kehahooldused,  saun jm.

Lisaprotseduuride kirjeldusega ja hinnakirjaga Teie saate tutvuda meie kodulehel

http://www.loodus.net/kuurid-protseduurid/