Olin viimase aasta jooksul juba neljandat korda Muris. See tähendab Loodus BIOSPAS. See on üks mõnus paik Tartu külje all Rõõmu kandis. Ja rõõmu jätkub siin tõepoolest – nii inimestest, kes majas töötavad kui sellest tulemusest, mis järgneb 5 või 7 päevasele paastule. Rahvas tuleb siia igast maailma otsast. Ja väga erinevate ootustega.

Kuidas ma siis niimoodi siia käima jäin? Remargi korras pean ütlema, et ma pole sugugi ainus püsiklient, kes BIOSPAd korduvalt külastab. Aga minu motiiv on lihtne – siin saab 5 päeva jooksul tõeliselt puhata, ennast kõigest välja lülitada, mis väsitab ja pealekauba saab hulgaliselt hoolt. Just personal ja hoolitsused on need, miks mulle Rõõmu kandis aina lõõgastuda meeldib.

Lisaks sellele, et organism puhastub, saab keha täiesti “uue kuue” – värskema, pringima, noorema ja ilusama. Ilmselt meeldib iga inimene ka endale rohkem siit protseduuridelt lahkudes. See ongi ju igapäeva rõõmu allikas.

Olen nüüd kogenud siinset olustikku iga ilmaga – see tähendab, iga aastaajaga. Ümbrus on lihtsalt lummav – olgu varakevad, hilissügis või südatalv. Kuna päris oluline osa tervistavast kuurist on ka pikad jalutuskäigud, siis pole sugugi vähetähtis, mis vaatepilt Sind ümbritseb, kui majast välja astud. Olen lihtsalt vaimustuses sellest kaunist hooldatud pargist ja matkaradadest, mis vahetult kuuluvad selle nädala juurde, mida siin veeta saab. Kevadine käo kukkumine ja konnade krooks, merikotkaste mängud taevas, ööbiku laksutamine ja sügisesed kaunid värvid ümbruskonna metsatukkades ning talvised karged lumised vaated ja hubane saunatuli, mis pakase paukudes aitab kere mõnusalt kuumaks kütta, ei jäta kedagi külmaks. Ehk tundub, et pööran liiga palju tähelepanu loodusest kirjutamisele? See ongi asja tuum – kui ühe koha nimi on LOODUS BIOSPA, siis on see väga oluline, et sõna [nimi] ja sisu kokku klapiks.

Olen kogenud siin nii täispaastu kui detox paastu ja mõlemad on väga head valikud. Kui keegi soovib tulla kehakaalu langetama, siis tegelikult tuleb tunnistada, et kaal langeb nii paastudes kui mõõdukalt süües. Toidud on kerged, maitsvad ja kaunilt serveeritud ning valmistatakse tihti siinsamas oma põllulapil kasvatatud saadustest. Olen endale nii mõnegi retsepti koju kaasa võtnud ning püüdnud toite järele teha. See polegi nii keeruline, kui püsiv olla. Aga kord aastas paastumine on ka kindlasti kehale hea restart.

 

 

Hoolitsustest on jätkuvalt minu lemmik Kneippi teraapia – seda võiks naljaga ka “survepesuks”  nimetada. Kuuma ja külma vee joad vaheldumisi teevad olemise värskeks ja panevad vere käima. Teine tore protseduur, mida alati paketis olevale lisaks võtan on detox teraapia – see on meditatsioon, lõõgastus ja massaaž kõik ühes. Kahjuks kestab see liiga lühikest aega – alati tahaks veel seal mõnuleda, on mu igakordne emotsioon.

Kui kogu see lugu kokku võtta, siis on mul alati tunne, nagu ma tuleks armsa vanaema juurde, kes mu eest suure armastusega hoolt kannab. Aituma, dr Trofimova, et olete sellise olulise paiga loonud, aituma head majahaldjad – meditsiiniline personal ja hooldajad. Suur tänu Marianne Kütt, kes Sa seda tegevust juhid.

Loodan end taas ja taas Looduses [loe: Loodus BIOSPAS] leida, et omaenda rõõmuallikat täita.

Laine Randjärv

Koorijuht