Koos Eesti suurima raamatukirjastusega Varrak Maaleht on kokku pannud uhke ja ilusa kollektsiooni, mis koosneb 30st parimast psühholoogia, enesearengu, vaimsuse ja filosoofia valdkonna raamatust. Kõik need teosed on loodud nii hingeabiks, keha ja vaimu turgutamiseks kui ka praktiliste elutarkuste jagamiseks ja kogumiseks.

Tarkusepuu teemadering on väga rikkalik ja lai. Sarja ühendavaks lüliks võib nimetada lihtsat üldinimlikku küsimust: kuidas leida tasakaalu ja rahu, et nautida elu ja tunda iseend ümbritsevas kaoses turvaliselt ja toimetulevana? Tarkusepuus ilmuvad raamatud, mis on loodud inspireerima!

Oleme valinud sarja teosed nii, et nimekiri saaks võimalikult mitmekesine ja ses oleks esindatud nii Eesti kui ka välismaa nõuandekirjanduse paremik. Kõik Tarkusepuu autorid on väga tunnustatud oma ala asjatundjad ning neid on tõlgitud paljudesse keeltesse üle maailma, nende tegevust on saatnud suur publiku- ja lugejahuvi ning nende sõnum on sageli olnud kultuuri- ja riigipiire ületav. Nende seas on nii üle maailma tunnustatud kirjanikke kui ka armastatud Eesti autoreid.

1998. aastal Eesti esimese loodusravi keskuse loonud Natalia Trofimova innustab lugejaid asuma looduslähedasema eluviisi teele ning aeg-ajalt paastuma, et elada täisväärtuslikumat elu, hoida oma tervisemured kontrolli all ja püsida tõbedest priina ka ilma arstirohtudeta.

Paastumise kui ravimeetodi kohta saab nende kaante vahelt uut infot nii see, kes on pidanud paastu pelgalt kaalulangetamise viisiks, kui ka kogenud paastuja.Et aidata mõista teadliku paastumise erinevust pealesunnitud nälgimisest ning seda, mil määral mõjutab tervist organismi eripära – sealhulgas võimalik toidutalumatus –, toitumisharjumused ja eluviis, kirjeldatakse põhjalikult ka inimorganismi toimimist.

Teoreetilised alapeatükid vahelduvad praktilistega, kus autor annab hulgaliselt näpunäiteid selle kohta, kuidas iga inimene ise saab oma heaolu nimel midagi ära teha. Raamatusse on andnud panuse ka autori loodusravikeskuses paastukuuril käinud inimesed, kelle räägitud lugudele lisanduvad autori üldistused oma mahukast paasturaviarsti praksisest.

Meditsiinidoktor Natalia Trofimova on sündinud Taga-Karpaatias ungari peres. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning täiendanud end erialaselt Venemaal, Rootsis, Hispaanias, Inglismaal, Saksamaal ja mujal. Suurem huvi loodusravi vastu tekkis tal ülikooliajal, kui ta koges, et leidub hulk nähtusi, mida tavameditsiin ei oska seletada. Pärast töötamist TÜ Kliinikumis otsustas ta asutada Eestis esimese loodusravikeskuse Loodus Tartumaale Luunja valda. Nüüdseks on tal üle 30-aastane kogemus ravipaastu ja dieetravikuuride alal ning tuhandeid patsiente.

Raamatu hind 10.-€