Merli, mitmest olete meil?

4-s kord.

Kust kõige esimene kord saite infot?

Kõige esimene kord ma olin dr.Trofimova juures juba Kubijal. Sealt ma teadsin arsti nime ja leidsin teie SPA üles.

Mitu aastat tagasi see oli?

Esimene kord oli tõsiselt rohkem kui 20 aastat tagasi.

Vahepeal oli suur paus?

Jah, umbes 15 aastat. Nüüd ma olen järjest siin käinud 3-4 aastat.

Nii et vajadus selle järgi ikka on?

Vajadus on just sellepärast et ta annab sellise hingamise, õige sellise mõtte kuidass moodi jätkata ja kogu see pakett, mis siin on, ta toetab. Siin on nii ilus ümbrus, mis annab jõudu selleks et inimene peab liikuma, ja värske õhk. Siis täpselt samamoodi on maja enda atmosfäär aitab kindlasti paastuda sest ilmselgelt kodus, oma seinte vahel ei ole seda fiilingut ja siin on nagu kõik, siin on vaade, siin on muusika, siin on mugavused, rääkimata sellest et meil on soe bassein, mis on ilmselgelt suur osa paastumisel. Sa ei pea muretsema et pead üksinda hakkama saama.

Kuidas Teie lähedased, tuttavad suhtuvad sellesse et Te käite ja teete selliseid kuure? Kas on kedagi veel, kes käib meil?

Esimene kord Kubijal käisin koos emaga. Ema on sama liini peal aga kuna ta on nüüd juba niipalju kodune, vähe liikuv, siis tema ei võtta enam selliseid asju ette. Aga ma annan nõu talle. Ta hoolega uurib et kuidas ja mis, jälgib hästi palju toitumist.

Mis meeldib?

Mulle meeldib et hommikuti, päeval, õhtul oleme koos võimlemises. Tundub et oleme iga üks oma toas ja protseduuridega kinni. Aga hommikuvõimlemine viib nii mõndagi kõndimisele koos ja mina olen küll siin (täna 5-s päev) arvan et kõikidega suhelnud. Ma arvan et olen juhtunud kellega jalutama, kellega sauna, kellega võimlemisse ja selles mõttes on väga äge. Inimesed on ju sama asja peale siia tulnud. Mingi ühine omadus meil siin ikkagi kõigil on. Kes millepärast täpselt, see paneb endasse natuke mõtlema et aa tema käib selle pärast, sellepärast on ju ka mõttet. Eks me naised ikka ajame seda kehakaalu taga ja vahel saadki aru et peale selle on veel midagi mis siit saada.

Mis on peamine mis tõukab Teid paastuma? Mis muutus Teie elus?

Kindlasti muutus see et peale kuuri sa suuudad pikkalt olla reziimi peal. Saad igakord uusi teadmisi, need ei kao mitte kusagile. Isegi kui sa libastud sul on juba nii palju kogemusi et näiteks mina toitun tervislikkult, selles mõttes et ikka kogu aeg tean mis siin on öeldud. Siin on tehtud toidutalumatuse test, mille järgi saan endale korrigeerida üsna rutta kui päriselu teeb mingeid korrektiivid, kui sul on ikkagi külmkapp, kui sul on mitteregulaarsed võimalused söögiga aga sa tuled nende juurde tagasi sest need ei unune ja organism tuletab sulle meelde vahel päris ruttu. Aga miks tagasi tulla, sellepärast et ikkagi selline kontsentratsioon 5-7 päevaga, sa teed siin kõik asjad läbi. Kõik need mis puudutavad hingamist, kõndimist, veeprotseduure, mis on söömistavad. Sa tuled siia ja tuletad nagu beebi endale kõik otsast peale meelde ja järsku millegipärast kodus on jäänud kinni see mõtte, aga siis tulles meenub aa ma ju tean seda. Sa teed selle läbi, sa saad selle kerge tunde, ja kodus, ilmselt et on inimesi, kes saavad sellest 10 aastat võib olla, hakkavad nii tervislikkeks. Minul elu on ikkagi seotud ahvatlustega ja just võib olla mitte vale toitumine, vaid valedel kellaaegadel ja kogustega. Ja need viivad need lõppude lõpuks sinna maani et ma ei ole endaga rahul, et kõht on esimene mis annab teada isegi mitte rasva mõttes vaid sa tunned et ta vajab puhastamist. Täna 5-s päev ma tunnen et mul on kerge, mul on hingata kerge, mul on hea tuju. Ma ei saa aru kuidas saab nii hea tuju olla kui mu elus ju midagi muutunud ei ole kui 5 päeva tagasi. Kõik läheb samad rütmi, lähened natuke teistmoodi sellele. Pilk on selgem ja see kõik tuleb seestpoolt. Nii ta on. Seekord olin dieedil ja mulle ei ole tehtud sooltesügavpuhastust, aga see täpne toidureziim väikeste õigete kogustega toimib.

Kas kodused lähevad Teie menuuga kaasa?

Mul õnneks on väga vedanud. Aastaid tagasi ei olnud mu mees tervislikke toitumisharjumistega. Samm sammult ma viisin tervislikkule liinile. Ma ei ole kedagi sundinud aga kuna tervislik toit ei ole sugugi mitte halb, seda me näeme siin, siin peab natuke õpetama sööma ja heade retseptidega. Mina võin öelda et koduselamises on minu mees, ta küll ei käi paastumas, on nüüd terrvislikkum kui mina ja tema on minust ette läinud. Tema teab ja jälgib mida poest osta, rohkem looduslikku. Nüüd mees teeb nüüd mulle kodus sööija. Ta palju katsetab, kasutab maitsetaimi ja väga palju vaatame infokirja peale mida ostame. Siit tahan kaasa võtta et peale kella 5-st sööki et pea rohkem sööma. Siis jätkus õhtul jõudu tööd teha, telekat vaadata, lugeda, võimelda ja jalutada. See on ikkagi harjutamine, mõtlemine. Tütar on mul baleriin ja on alati tervislikult toitunud kõik 15 aastat. Ta on harjunud sellega. Tal on kordades kergem kui minul.

Aga algus oli Teist?

Jah algus oli minust, aga algas see esimene kord kui ma läksin dr.Trofimova esimesele kuurile peale esimese tütre sündi. Võtsin väga palju juurde ja ma hakkasin äärmuslikke meetoditega ennast pitsutama. Seal ma sain teadmised ja siis pikka aeg ma sain hakkama. Ma olen ilmselt tugev aga mida vanemaks  saad seda rohkem on vaja ma isegi ütleks selle ala sotsialiseerumist, et on sellised inimesed ümber, kes on proffessionaalid plus siis selle ala kogemustega inimesed, ja need on siin, mul koju neid ei tooda ja kui me räägime teistest spaadest, kes pakkuvat dieet ja detox kuure, kus ka on protseduurid, toit, seal sa oled üksinda hotellitoas, sa tunned ennast nagu haiglas sellepärast et sul ei ole kellegiga rääkida sellel teemal ja sa jälle kapseldud oma tuppa, aga siin on ümbrus, siin on kas või koridor kus sa lihtsalt istud, kuulad muusikat ja kohtad inimesi, kellega oled ühel meelel. Loomulikult ei ole kuskil Eestis sellist paastumisprogrammi. Mulle väga meeldib see et siin on selline vanuseerinevus. Nii noored kui vanemad daamid ja härrad, nad näevad tänu sellele välja reipad ja ei vasta kindlasti vanusele. Isegi kui ei suuda kehakaalu hoida see aitab ikkagi tunda ennast klaarimana, värskena, rõõmsamana. Ma näen et siin inimesed väga hoolivad enda tervisest.

Suur tänu Merle, ootame Teid tagasi.