Hea tervis on füüsilise ja vaimse keha tasakaaluseisund. Omavahel on seotud psüühika ja tunded ning mitmesugused süsteemid ja organid. Kui inimene on terve, siis on tema organismis kaitsemehhanismid ja riskitegurid tasakaalus.

Tervis on organismi kaitsev jõud, millest osa on kaasa sündinud ja teine osa kujuneb elu jooksul. Samamoodi on osa riskitegureid kaasa sündinud (kalduvus teatud haigustele) ja osa tekib elu jooksul (elustiili tõttu).

Tervis tähendab seda, et organismis ei ole füüsilisi valusid ega psüühilisi pingeid. See on organismi seisund, mille puhul inimene on kindel, et saab kõigega hakkama, mis elus ette tuleb.
Meil on juba sünnimomendist olemas elujõud, mis kontrollib tervist. Elujõud on pärilikkuse kaudu geneetiliselt programmeeritud.

Üldjuhul ei ole me tasakaalustavast protsessist teadlikud, vaid märkame selle olemasolu alles siis, kui ootamatult haigestume.

Tervist kaitseb immuunsüsteem. Selle elemendid on hormonaalne süsteem, põrn, kurgumandlid, lümfisõlmed, vereringe ja närvisüsteem.