Kuna inimorganismis toimuvad ainevahetusprotsessid põimuvad ja on väga keerulised, siis soovitatakse päikesevitamiini toime tugevdamiseks võtta D3-, K2- ja A-vitamiini toimeainete kombinatsiooni.
A-vitamiin on oluline immuunsüsteemi tervislikuks toimimiseks. Ta aitab kaasa tervele raua ainevahetusele, terve naha ja limaskestade säilimisele ning on seotud terve nägemise säilitamisega. Vitamiin K toetab tervete luude säilimist ning on oluline vere hüübimiseks.
Asjaolu, et D3-, K2- ja A-vitamiini tuleks kombineerida, tuleneb sellest, et vitamiinidel D3, K2 ja A on inimorganismis mitmesugused funktsioonid. Nende vahel valitseb ühtlane tasakaal; nad täiendavad ja reguleerivad üksteist. Kõigi kolme vitamiini piisav kogus on eriti oluline terve kaltsiumi ainevahetuse jaoks. D3-vitamiin tagab esmalt kaltsiumi imendumise toidust soolestikus. Selleks et oluline mineraal jõuaks vajalikku kohta, sõltub kahest olulisest valgust: osteokaltsiin reguleerib kaltsiumi sisenemist luudesse ja hammastesse, maatriksgla valk (MGP) aga eemaldab liigse kaltsiumi veresoontest, mis transporditakse välja takistades selle ladestumist.


Mõlemad valgud suudavad sünteesida piisavalt ainult D3-vitamiini A-vitamiini abil, kuid on eraldi passiivsed. Ainult K2-vitamiini abi muudab need aktiivseks (karboksüülitud) vormiks, milles nad saavad kaltsiumi siduda ja säilitada. D3-vitamiini toime parandamiseks peaks K2-vitamiin olema saadaval kergesti kättesaadaval kujul MK-7 (all-trans), nagu see on näiteks TISSO D3-vitamiini tootes. See toode sisaldab ka äsja mainitud toimeainete kombinatsiooni D3, K2 ja A-vitamiini,
D3-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mida saame vaid väikestes kogustes toiduga ja ideaalis koos rasvaga. Suurema osa sünteesime ise. Selleks vajame vaid päikesevalgust, mis peaks võimalikult takistamatult meie nahka tabama, et organism saaks D3-vitamiini moodustumist alustada. Kui päikesevalgust napib – seda ennekõike talvel –, langeb ka D3-vitamiini tootmine, mis võib pikemas perspektiivis kaasa tuua D3-vitamiini vaeguse. Selle vitamiini defitsiit põhjustab terviseprobleeme, sest päikesevitamiin osaleb paljudes ainevahetusprotsessides.
D3-vitamiini leidub peamiselt loomsetes toiduainetes. Rasvane kala on üks parimaid toiduallikaid, kuid selle D3-vitamiini sisaldus pole kaugeltki nii kõrge kui D3-vitamiini tootmine, mida organism suudab ise päikesevalgusest toota. Mõningad parimad D3-vitamiini rikkad kalad on angerjas, heeringas ja lõhe. Samuti on väga hea tursamaksaõli, mis sisaldab palju D3-vitamiini, kuid seda me ei söö igapäevaselt. Tänu sellele, et D3-vitamiini toodame päikesest lühikese ajaga oluliselt rohkem, kui suudame toidust omastada, on ka päikesevalgusel palju püsivam mõju kui D3-vitamiiniga rikastatud toiduainetel. Päikesevalguse toimel tekkiva D3-vitamiini hulga tõttu püsib D3-vitamiini tase kõrgendatud pikema aja jooksul.