Hiljutine The Lancet Global Health ajakirjas avaldatud uuring, mille viisid läbi Harvardi teadlased, näitab, et üle poole maailma elanikkonnast tarbib ebapiisaval tasemel olulisi mikrotoitaineid nagu kaltsium, raud ning vitamiinid C ja E. Nende toitainete puudus on seotud tõsiste terviseprobleemidega, nagu suurenenud vastuvõtlikkus nakkustele, halvenenud rasedustulemused ja üldine heaolu langus.

Uuring, mis analüüsis 185 riigi toitumisandmeid, leidis, et enam kui kaks kolmandikku inimestest on joodi, E-vitamiini, kaltsiumi ja raua puuduses. Lisaks ei saa üle poole elanikkonnast piisavalt riboflaviini, foolhapet ning vitamiine C ja B6. Eriti altid on naised raua, joodi ja B12-vitamiini puudusele, samas kui meestel on sageli puudujääke kaltsiumi, tsingi, magneesiumi ning vitamiinide A, C ja B6 tarbimises.

Miks on need puudused nii laialt levinud?

Loodus BIOSPA vaatenurgast on mitmeid tegureid, mis soodustavad neid globaalseid mikrotoitainete puudujääke:

  • Halb soolestiku tervis. Paljud inimesed kannatavad soolestiku probleemide, nagu põletik, düsbioos või „lekkiva soolestiku“ sündroomi all, mis võivad kahjustada toitainete imendumist. Isegi tervisliku toitumise korral ei suuda kahjustatud soolestik tõhusalt omastada olulisi vitamiine ja mineraale.
  • Madala kvaliteediga toitumine. Kaasaegne toitumine, mis sisaldab palju töödeldud ja toitainevaeseid toite, ei anna organismile vajalikke vitamiine ja mineraale. Isegi need, kes püüavad tervislikult toituda, ei pruugi saada piisavalt vitamiine ja mineraale, kuna paljud toidud kaotavad oma loodusliku toitainesisalduse töötlemise käigus või kehvade kasvutingimuste tõttu.
  • Sünteetilised ja madala kvaliteediga toidulisandid. Paljud turul olevad toidulisandid on madala kvaliteediga, sisaldades sünteetilisi koostisosi, mis ei ole bioaktiivsed ja on seega raskesti omastatavad. Kuigi need võivad lubada olulisi toitaineid, ei pruugi keha neid efektiivselt kasutada.
  • Igapäevane kokkupuude saasteainete, pestitsiidide ja toksiinidega lisab koormust keha detoksifikatsiooniorganitele nagu maks ja neerud. See lisakoormus võib oluliselt vähendada keha võimet töödelda ja omastada vajalikke toitaineid.
  • Stress ja elustiili tegurid. Krooniline stress, kehv uni ning harjumused, nagu liigne kofeiini ja alkoholi tarbimine, suurendavad keha vajadust toitainete järele, takistades samal ajal  nende imendumist. Paljud inimesed elavad pidevas toitainete vaeguse seisundis.
  • Vanus ja elutsüklid. Vananedes väheneb meie võime toitaineid omastada, eriti kaltsiumi, magneesiumi ja B12-vitamiini puhul. Teatud eluperioodid, näiteks rasedus või menopaus, suurendavad spetsiifiliste mikrotoitainete vajadust, mistõttu on puudused veelgi tõenäolisemad.

Mida see tähendab?

Toidulisandite võtmine ei pruugi mikrotoitainete puudust lahendada. Loodus BIOSPA-s rõhutame kahte kriitilist tegurit, mis on olulised teie toitainete taseme parandamiseks:

  • Imendumine on oluline. Ütlus „Sa oled see, mida sa sööd“, on veidi eksitav. Tegelikult pole oluline ainult see, mida tarbime, vaid ka see, mida meie keha suudab seedida ja omastada. Kehv toitumine ja soolestiku halvenenud tervis võivad takistada isegi parimate toitude ja toidulisandite täielikku imendumist. Seetõttu keskendume Loodus BIOSPA-s soolestiku tervise parandamisele kõige effektiivsemal viisil – detoksi ja paastuprogrammide kaudu.
  • Toidulisandite valik ja kvaliteet. Igapäevaelus oskame sageli eristada hästi tehtud ja halvasti tehtud tooteid, näiteks habrast pesulõksu, mis esimese kasutuskorraga meie käes puruneb. Kuid toidulisandite puhul on kõrge ja madala kvaliteediga toodete eristamine palju keerulisem. Paljud turul olevad toidulisandid on küll ahvatleva hinnaga, kuid kasutavad madala kvaliteediga või sünteetilisi vorme, mis on halvasti omastatavad. Samuti on oluline teada, milliseid toidulisandeid me tegelikult vajame (selle asemel et lihtsalt oletada, et vajame neid).

Oleme aastate jooksul teinud palju eeltööd, et leida parimad toidulisandid, mida oma külalistele soovitada julgeme. Oleme turgu põhjalikult uurinud ja pakume ainult kõrgeima kvaliteediga bioaktiivseid toidulisandeid, mis on formuleeritud optimaalseks imendumiseks. Funktsionaalse meditsiini eksperdi, dr. Natalia Trofimova, isikupärastatud diagnostika abil tagame, et saate täpselt teada, mida Teie keha vajab, ja saate selge plaani oma tervise taastamiseks.

 

 Tutvu meie toidulisandite valikuga

 

Allikad:

“Global estimation of dietary micronutrient inadequacies: a modeling analysis,” Simone Passarelli, Christopher M. Free, Alon Shepon, Ty Beal, Carolina Batis, Christopher D. Golden, The Lancet Global Health, August 29, 2024, doi: 10.1016/S2214-109X(24)00276-6

 https://www.hsph.harvard.edu/news/press-releases/billions-worldwide-consume-inadequate-levels-of-micronutrients-critical-to-human-health/