Vesi sees- ja välispidiselt

Vesi on elu. Vastsündinu kehas on vee sisaldus väga suur: 75–80%. Mida vanemaks saame, seda vähem on organismis vett. See on üks põhjus, miks on vett vaja juua kõigil ja piisavas koguses. Vesi on asendamatu toitaine, millel on väga dünaamiline struktuur.

Meie organismis on vesi universaalne lahus, mis tagab palju ensüümreaktsioone ja transpordib kudedesse vajalikke aineid. Kõik biokeemilised protsessid organismis kulgevad vee osavõtul. Vesi on ka termoregulaator: tema suur soojusmahtuvus kaitseb organismi mahajahtumise ja ülekuumenemise eest. Vesi loob rakkudes stabiilse kuju ja vormi. Mida rohkem vett imendub osmoosi abil rakkudesse, seda tugevam on raku pingsus. See kaitseb meid kortsude tekkimise ja vananemise eest.

Vesi annab informatsiooni ja võtab seda vastu. Kui me Looduses paastukuure alustasime, katsetasime üht ja teist joogivett ning hakkasime lõpuks kasutama oma kohalikku kaevuvett, mida filtreerime looduslikul viisil.

Miks on kõige parem juua töötlemata vett? Kui vesi pidevalt liigub, nagu see on näiteks kaevuvee puhul, varustab ta end hapnikuga. Pudelites väga pikalt seisev vesi kannatab hapnikuvaeguse all; seepärast lisataksegi pudeliveele gaasi – see hoiab vee värskena. Ühelt poolt on see hea, aga teiselt poolt ärritab liigne gaas meie soolestiku limaskesta. Looduslikult gaasiline vesi sobib aga hästi.

Kui rääkida vee välispidisest mõjust tervisele, siis on õnnelikud need, kellel on veel kodus vann. Väga paljud on viimaste aastakümnete jooksul visanud remondi käigus vanni välja ja asendanud selle dušinurgaga. Kui soe vesi saab mõjuda kogu kehale kauem kui ainult üle voolates, väheneb lihaspinge.

Tasub jälgida, kuidas väiksed kapillaarid lasevad verd läbi ja varustavad keha hapnikuga. Kui inimesel on halb verevarustus, on tema käed-jalad külmad, tekivad krambid või probleemid liigestega, sest toit ei jõua neisse organitesse. Samamoodi on peaga: kui see on uimane, käib ringi, valutab või on kaelasooned kinni, tuleb see asjaolust, et pähe minevad veresooned ei suuda varustada pead nii, nagu vaja. Kõigi nende probleemide puhul on väga tõhus teraapia vannide kuur – ravimeid ei ole kohe tarvis võtma hakata.

Teine aspekt on see, kuidas vesi kristalle moodustab. Kui vesi on puhas ega sisalda mürk elemente, siis on kristall hoopis ilusam, elav, normaalne. Kui vesi on kahjustatud, toksiline, siis ei tekigi korrapärast kristalli.