1. Mitte midagi süüa, ainult juua – jooge paastukuuri jooksul oma valiku järgi vett, lisaks soovi korral sobivat taimeteed või soolata köögivilja puljongit.
  2. Ära jätta kõik, mis pole eluliselt vajalik – nikotiin, alkohol, kohv, maiustused, isu pärssivad ja vett väljutavad vahendid.
  3. Lahutada end argipäevamuredest – lõõgastuge, jätke end oma sisemise juhtimise hooleks, otsige rahu ja turvalisust, tehke end vabaks argipäeva survest ja kohustustest.
  4. Käituda loomulikult – oluline on tegelda sellega, mida keha nõuab. Puhake end välja, tehke sporti, kui te tunnete selle järele tarvidust. Puhkuse ja kehalise tegevuse vaheldumisel saavutate kõige kiiremini kehalise ja hingelise heaolu.
  5. Soodustada kõiki eritumisi – hoolitsege oma soole eest korra päraselt, st jooge lahtistavat taimeteed ning pikema kui kolmepäevase paastu juurde kuulub klistiir. Ainevahetuse laguproduktid väljuvad ka naha (sobivad hõõrumisprotseduurid veega), neerude (jälgige uriini kogust ja värvi) ja kopsude (atsetoonilõhn osutab puhastumisele) kaudu. Tähtis on suuhügieen: puhastage mitu korda päevas harjakesega keelelt kattu ja peske hambaid. Igal hommikul puhastage suu limaskesti 1 supilusikatäie õliga, mida hoiate suus umbes 3 minutit, loksutate ja sülitate välja.