Viimase 12 aasta jooksul olen käinud paljudes erinevates paastu-tervise retriitides (kogukondades) – mitmes kohas Austrias, Hispaanias, Saksamaal, Inglismaal, Rumeenias, Indias, Californias, Texases ja Floridas. Minu valitud sihtkohaks jääb alati Loodus BioSpa.

Paastuda olen püüdnud kaks korda aastas, kuna mul on maksaprobleemid ning maksa korralikuks funktsioneerimiseks jääb ühest paastukuurist väheks. Pärast igat paastumist on mul tehtud vereproovid ja paast sobib mulle. Loodus BioSpas olen käinud juba ligi 2 aastat.

Esmalt kuulsin Loodus BioSpast töökaaslaselt. Kuna olin harjunud olema teistes retriitides pikki perioode, tulin siia esimest korda kaheks nädalaks. Tegelikult tahtsin broneerida kuuks ajaks, kuid mu kolleeg soovitas seda mitte teha, ta on regulaarne külastaja. Esimese nädala paastusin ning teisel nädalal pidasin detox-dieeti. Üllataval kombel oli paastumine kerge ja detox-dieet harjutas mind toiduga. Sel korral tulin ainult üheks nädalaks, sest olen siin käies õppinud, kuidas toitu uuesti sööma hakata ja paastudest iseseisvalt taastuda. Olen õppinud kuidas teha olulist elustiili muutust mida hädasti vajan.

Esimese kümne aasta paastureisid olid kõik mõnusad ning ma võtsin suurepäraselt kaalust alla, kuid mul oli nende kõigi kohta alati kolm kaebust – programm oli raske (tuli joosta teatud vahemaad ning juua vastikuid jooke), oli kohutavalt keeruline paastuda (restoranid olid ligipääsetavad, puudus toetus) ja ma ei suutnud kunagi kodus oma elustiili muuta (“kuidas” polnud igapäevaselt piisavalt selge ega põhiline). See on põhjus, miks minnakse nii paljudesse erinevatesse kohtadesse, otsitakse õiget lahendust.

Käisin nendel retriitidel 1–2 kuud, lootes alati, et mu elustiil muutub, aga seda ei juhtunud mitte kunagi. Alati oli nii keeruline ja vastava režiimi toetamiseks oli vaja palju täiendusi. Loodus BioSpal on lihtne ja hõlbus plaan, mida saan jälgida ja see töötab.

Teadmised elustiili muutmise kohta anti mulle kolmel erineval viisil. Esmalt kuulasin loengus, kuidas seda teha. Doktor, keda nägin iga päev, vastas meeleldi igale toetavale küsimusele ning koju sain prinditud dokumendid, millele toetuda. Igapäevastel videoloengutel olid ingliskeelsed subtiitrid, mis mind esmalt hirmutasid, aga tegelikult hästi töötasid. Töötajatel polnud probleeme, et ma neid uuesti ja uuesti vaatasin. Tegelikult oli see isegi parem kui live-esineja, sest teda ma ei saaks tagasi kerida. Loengus selgitati paastumise eeliseid ja põhjuseid, kuidas keha ja seedimine toimivad, kuidas paastuda, kuidas taastuda ja end hoida. Vitaalsed teadmised! Igapäevased kohtumised doktoriga olid äärmiselt kasulikud, kunagi ei kiirustatud. Probleemidest teavitati, need lahendati ja üksteist toetati. Kuna ma räägin ainult  inglise keelt, oli alati kaasas mõni tõlk, et olla kindel, et sain vestlusest aru. Olen selle eest väga tänulik.

Kuna suutsin Loodus BioSpa poolt hõlpsasti jälgitavat programmi rakendada, olen saanud ka kodus olles kaalu langetada, see on minu maksale väga kasulik. Olles 50-ndate aastate keskel, pole see nii lihtne. Iga kord, kui olen uuele paastukuurile tulnud, olen olnud paar kilo kergem kui siis, kui viimati lahkusin. Tänaseks olen kaotanud üle 20 kilo ja püüdnud kaalu hoida, olen kindel, et suudan veel 8-10 kilo alla võtta. Olen teinud sellise elustiili muutuse, millest ma enne Dr Trofimova programmi proovimist aru ei saanud.

Minu eelnevate kogemuste põhjal tundus paastumine nii keeruline, Loodus BioSpa tõestas vastupidist. Ilmselt sellepärast, et programm on selge ja tingimused teevad selle lihtsaks. Looduse õhustik on suurepärane ja ma arvan, et see on olnud minu edu keskne osa. Metsad ja sillutatud jalutusrajad muudavad õppimise hõlpsaks. Saan iga külastusega vähemalt ühe uue sõpra, sest ka külastajad on nii armsad. Nädal möödub lennates. Ainus, mille ma Loodus BioSpast koju kaasa võtan, on toidulisandina parimad probiootikumid.

Tulen kaks korda aastas nii kaua kui võimalik (minu teekond algab küll kaugelt Californiast, aga see on seda väärt) kuna ma ei suuda kodus paastuda. Samuti jätkan paastu kasulikkuse tundmaõppimist Dr Trofimova programmiga.

Aitäh Dr Trofimovale ja kõikidele töötajatele, et aitate mul tervislikumalt elada, noorem ja parem välja näha ning end paremini  tunda.

Parimate soovidega,

Pamela Good