Sel aastal saab juba 20 aastat kui teete paastukuuri Loodus BioSpa’s. Kust tuli Teil esimene kord mõte tulla paastuma? Kuidas see muutis Teie toitumisharjumisi?

Paastusin esimest korda 20 aastat tagasi. Kust täpselt tookord paastu kohta infot sain, ei mäletagi enam. Usun, et kellegi positiivsest kogemusloost ja dr Trofimova artiklitest.

Igatahes sobis mulle kõik nii hästi, et esimesest arglikust katsest on tänaseks saanud harjumus, et mitte öelda sõltuvus, mis toob mind ikka ja jälle siia.

Mis mind siis tookord köitis? Ennekõike kaunis ja rahulik looduslik keskkond, kus mõnus teha pikki jalutuskäike ja mis hoiab kõikidest kulinaarsetest ahvatlustest eemal. Suurepärane, professionaalne ja hooliv personal. Võimalus omandada nii palju uut infot toitumise, tervise ja organismi toimimise kohta dr Trofimova igapäevastel loengutel. Ja muidugi see tunne, mis on pärast paastu – sellist lisandunud energiat, selget pead ja tasakaalus närvisüsteemi polnud ma enne kogenud. Lisaboonusena muidugi ka kaotatud kilod.

Eelmine kord tegite DIEET kuuri, kuid otsustasite et RAVIPAAST on ikka tõhusam ja sobib Teile rohkem. Miks?

Loomulikult ei ole nädalane paastukuur imerohi kaalulangetamiseks, küll aga annab see võimaluse teha nii organismile kui mõtlemisele restart. Pärast on lihtsalt palju-palju kergem tervislikult toituda, sest puhtasse kehasse ei raatsi igasugust jama sisse panna. Ja lisandunud energia annab tõuke ka rohkem füüsiliselt aktiivne olla.

Kuidas suhtuvad Teie lähedased-tuttavad Teie regulaarsetesse paastukuuridesse?

Nii mõnigi mu tutvusringkonnast on minu kogemuse põhjal paastuma tulnud ja väga rahule jäänud. Lähikondlased juba teavad, et mul on vajadus kord aastas või vähemalt kord kahe aasta jooksul aeg maha võtta ja nädalakeseks paastuma tulla. Neil ka parem meel, kui ma uue energiaga ja oluliselt rahulikumana tagasi tulen.

Mida ütleksite neile, kes alles plaanivad teha oma esimest PAASTUKUURI?

Mida ma  siis soovitan neile, kes veel kaaluvad, kas paastuda või mitte? Ma usun siiralt, et paastumine on parim profülaktika erinevate haiguste vastu ja tugevdab suurepäraselt immuunsüsteemi. Minu 20-aastane kogemus on seda veenvalt tõestanud. Energiaga, mis pärast paastumist vabaneb, võib „mägesid liigutada“ või ükskõik milliseid muid tähtsaid asju ära teha. Lisaks on siinne keskkond suurepärane lihtsalt puhkuseks – imekaunis loodus, rahulik atmosfäär, professionaalne ja hooliv personal, pidevalt arenevad teenuste paketid. Just viimase väite kohta tahaksin lisada, et iga kord, kui ma uuesti siia tulen, on midagi taas muutunud, lisandunud, laienenud. Respekt! Neile, kes kohe paastuda ei julge, on valikus ju ka dieedi ja detoksi paketid, kuid ise arvan, et kui juba nädal oma tervisesse investeerida, siis tasub ikka maksimum võtta.

Pealegi on paastumine parim vananemisvastane relv 😊