Peamine põhjus, miks just märtsi alguse paastumiseks valisin on see, et sain kuuril olles 40-aastaseks. Juubeli juurde käib ikka tort, külluslik söögilaud ja suur pidu. Seekord tegin kingituse iseendale. Loodus BioSpa on ainuke koht, kus ma puhkan päriselt, olen omakeskis ja teen endale head nautides erinevaid protseduure ja puhastades organismi. Ma ei tee siin tööd ega tegele kõrvaliste asjadega, sest pean paastumise pärast vaimu tugeva hoidma ja keskenduma ainult iseendale.

Olen paastukuuril juba kolmas kord. Esimest korda tegin paastumisega tutvust, kui koroona vallutas maailma. Loodus BioSpaas olin nagu vanajumala seljataga, siin oli rahulik, turvaline ja privaatne. Alates esimest kuurist ei ole mulle söömine enam nii tähtis. Keha vajab puhastust ja see kergus, mis pärast paastumist tuleb, toob mind siia tagasi.

Seekord olen 5-päevasel kuuril ja jätkan kodus paastumist edasi. Eelmisel korral koju jõudes hakkasin perele hullult süüa valmistama, kuid ise ei söönud. Lõhnataju oli hoopis teine ja ma lihtsalt nautisin neid võrratuid toidulõhnasid.

Minu jaoks on talvel paastumine kergem kui suvel. Talvel tahaks ikka koopas olla ja uneleda. Siin on olnud imeilusad talvehommikud päikesepaistes jalutamiseks. Suvel paastudes oli kiusatusi rohkem, sest metsaradadel lõhnasid metsmaasikad ja naabruses laiusid maasikapõllud.

Pildil naudib Reelika päikesepaitust peale joogatundi.