fbpx

Saledaks ilma dieedi ja piinadeta

Muidugi võite kiiresti kaalu kaotada. On palju dieete, mis kaotavad kiiresti kilosid ja ühtlasi olete kogu aeg näljane. Miks peaks aga alandama kaalu ainult selleks, et see taas tagasi tuleks?

Et madalam kehakaal püsima jääks, on kõige parem langetada kaalu aeglaselt. Paljude asjatundjate sõnul saab seda teha ilma dieedita. Selleks peate vaid õige natuke muutma oma elustiili.

Kui kulutada iga päev 500 kalorit rohkem kui seni, on võimalik nädalas kaotada peaaegu pool kilo. Kui teil on vaja üksnes hoida oma kehakaalu, piisab 100 lisakalori kulutamisest, et ei tuleks juurde see kilo või pool, mis kipub täiskasvanutel iga aastaga lisanduma.

Järgige üht või mitut neist lihtsatest ja valututest käitumisjuhistest ja kaal alaneb ilma dieedita, soovitavad kaalukaotuskliiniku asjatundjad MedicineNeti vahendusel.

Sööge iga päev hommikust

Vastasel juhul sööte päeva jooksul rohkem. Uuringud näitavad, et hommikul sööjatel on madalam kehamassiindeks ja nad on edukamad nii koolis kui juhatuselaua taga. Proovige kausikest puuviljadega täisteramüslit väherasvase piimaga.

Ärge minge öösel kööki

Määrake kindlaks aeg, mil te enam ei söö. Kui tahate pärast õhtusööki midagi magusat, imege kõva kommi, jooge tass teed või sööge väike väherasvane jäätis või jogurt. Siis peske hambad ära. Nii on vähem tõenäoline, et hakkate veel midagi jooma või sööma.

Valige jooke targalt

Magustatud joogid kihisevad kaloritest, kuid ei vähenda nälga. Kui teil on janu, jooge vett, mullivett sidruniga, rasvatut või väherasvast piima või natuke täismahla. Kui tunnete nälga söögikordade vahel, jooge klaas toitvat ja vähese kalorisisaldusega juurviljamahla. Vaadake ette alkoholiga, mis annab kuhjaga kaloreid.

Sööge rohkem vilju

Kuhjake taldrikule juurvilju ja lükake muu toit taldriku servale. USA toitumisteadlased soovitavad varuda kööki palju puu- ja juurvilju ning näsida neid iga söögi juurde. Nii rikastub söögisedel vitamiinide, mineraalide ja kiudainetega. Lisaks ei siruta te enam kätt küpsisepaki poole, kuna viljad on väga toitvad.

Sööge teravilja

Asendage rafineeritud teravili (sai, koogid, küpsised, soolapulgad) täisteradega. Nii saate hädavajalikke kiudaineid ja kõhtki saab kiiremini täis. Nõnda sööte tõenäoliselt ka mõistliku koguse. Valige täisteraleib ja -makaronitooted ning pruun riis.

Valige toitu ja söögikohti

Veel üks lihtne võimalus kaloreid vähendada on jälgida, et köögis leiduks külluses tervislikku toitu ja restoran, kuhu lähete, sobiks oma toiduvaliku poolest. See tähendab kiusatuse vältimist. Hoidke eemale toidukohtadest, kus võite kõike valimatult taldrikule kuhjata. Enne pidu näksige midagi tervislikku ja oma taldrikut täites kasutage mõistust. Enne toidu juurdetõstmist oodake veerand tundi ja jooge ära suur klaas vett.

Vähendage portsjoneid

Kui te ei tee muud kui vähendate toidu kogust 10-20%, hakkategi kõhnuma. Nii koduköögis kui restoranides on toidukogused enamasti suuremad, kui tegelikult vajate. Mõõtke oma tavaline kogus ära ja siis vähendage seda pisut.

Kõndige rohkem

Hankige sammumõõtja ja kõndige tasapisi järjest rohkem, kuni jõuate 10 000 sammuni päevas. Päeva jooksul püüdke kogu aeg olla rohkem aktiivne. Telefoniga rääkides liikuge, jalutage koeraga kauem ja teleri ees tehke reklaamipauside ajal paigalkõndi. Sammumõõtja on heaks motivaatoriks ja meeldetuletajaks.

Igas toidus olgu proteiini

See aitab täiskõhutundel kauem püsida. Proovige vähese rasvasisaldusega jogurtit, väikest peotäit pähkleid, mune, ube või tailiha. Asjatundjad soovitavad süüa pisikesi eineid, kuid sageli, iga 3-4 tunni tagant. Nii püsib veresuhkrutase stabiilne ja see aitab vältida ka õgimist.

Võtke lahjem variant

Kui vähegi saate, tarbige vähese rasvasisaldusega salatikastet, majoneesi, piimatooteid ja muud lahjemat. Võite kalorite hulka toidus tõhusalt vähendada, kui kasutate lahjemaid toite, ja kui need on segatud teiste toiduainetega, ei pane seda isegi tähele, ütlevad asjatundjad.

Allikas: Naistekas.delfi.ee

 

2021-02-01T16:12:32+02:00Dieet - Detox|
Go to Top