Kui selgroog teeb pidevalt muret (valud kaelapiirkonnas ja ristluudes või mujal), viitab see soolade ladestumisele. Valu põhjustab selgroolülide vaheliste tühemike ahenemine soolaladestuste tõttu, närvidele tekib surve, turse ja põletik. Sellist probleemi saab ennetada paastukuuriga, mis on ühendatud liikumisravi ja veeprotseduuridega.

PATSIENDI LUGU

63-aastane mees, kes tuli paastuma radikuliidi, puusaliigeste valude, kõrgenenud vererõhu ja veresuhkru kõrge taseme tõttu ning oli veidi ülekaaluline, alustas seitsmepäevast paastu kuuri.
Selliste näidustustega patsientide puhul jälgime eriti hoolikalt, et paastu saadaksid õigesti valitud protseduurid, mis kuuri toetavad – neid oskab määrata paastuarst. Sellele mehele sobis individuaalne vesiravi basseinis, osteopaatia, massaaž ja spetsiaalne ravivõimlemine. Me õpetame inimest hindama füüsilise aktiivsuse osatähtsust tervenemisprotsessis ka valude korral, sest kui end ei liigutata, süveneb keha jäikus veelgi. Paastukuuri lõpuks suutis patsient taas normaalselt kõndida ja tundis ennast värskena, valud kadusid, veresuhkru tase normaliseerus.