Mis spordialaga tegelenud oled?

Lõpetasin Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna. Olin nooruses murdmaasuusataja, Nõukogude Liidu meistersportlane ja NL armee meister teatesuusatamises juunioride klassis koos Raul Olle ja Peip Reediga. Hilisemas elus olen mitmekordne Worldloppeti master. 90-ndatel kuulusin Alar Arukuuse Tartu Maratoni korraldusmeeskonda, kus seisime hea selle eest, et Tartu Maraton sai 1995. aastal rahvusvahelisse Worldloppeti sarja.

Ma olen hingelt spordimees ja soovin oma 10-aastase tütrega koos aktiivselt liigutama hakata, mitte ainult teda trennist trenni sõidutada. Kui aga kõht hakkas segama kingapaelte kinni sidumist, tuli midagi ette võtta. Seepärast otsustasin läbida paastukuuri, et kehakaal allapoole saada. Minu eesmärk on taas osaleda suusamaratonil. Miks mitte algatuseks anda tõuge Tartu lähedal Loodus BIOSPAs. Siit saadud tulemuse pealt on juba hea ise edasi minna.

Kuidas paastumine läinud on?

Minu veendumuse kohaselt on oluline anda seedetraktile aeg-ajalt puhkust. Järgime ranget režiimi – ei mingit söömist! 7 päeva vee, tee, puljongi ja hapnikukokteili peal. Iga hommik alustame võimlemise ja hingamisharjutustega ning teeme kepikõndi. Naudime erinevaid protseduure, mida saab võtta programmile lisaks. Seltskond on väga lahe – meil jagub huvitavaid teemasid saunalaval arutamiseks. Meil on grupis 3 rallifänni, endine suusataja ja üks kutt, kes on psühholoog. Naised on ka toredad. Mitmed paastujad on täiesti ideaalkaalus ja tulid lihtsalt organismi puhastama.

Inimese elukvaliteet on märgatavalt parem, kui tema kehamassiindeks (KMI) on normi piires. Nagu enamus inimestele, meeldib ka mulle väga süüa. Kui sa aga saad selle tunde kätte, kui kaalunumbrid hakkavad kolinal kukkuma, siis see on paganama hea. Seega jätkan reipalt liikumist kergema kehakaalu ja sportlikuma elustiili suunas!