Aastaid veeretasin seda mõtet peas, et kusagile juhendatud paastukuurile minna. Kuni sattusin internetis juhuslikult Loodus BIOSPA lehele. See kõnetas kohe. Mõte enam lahti ei lasknud ja selle aasta emadepäeval sain ootamatu ja armsa üllatuse oma abikaasalt.

Foto: Erakogu

Minu eesmärk oli tunda end oma kehas mugavamalt. Füüsiline heaolu määrab suuresti meie üldise enesetunde ja viimasel ajal tundsin, et olen endast natuke kaugele triivinud. Võistlustantsu tausta tõttu olen varasemas elus kogenud söömishäireid. Keerulisematel aegadel kipub see mind siiani mõjutama.   Siin on olnud võimalus endaga kontakt saavutada ja oma keha uuesti austama hakata.

Kõik protseduurid olid mulle äärmiselt põnevad. Läksin neile avatud südamega vastu . Siinsed massöörid on kõik väga heade kätega, olen tundnud ennast hoituna. Trennides ja loengutel osalemine on samuti olnud ülipositiivne kogemus. Lähen siit ära  uue versioonina endast.

Oma kogemuse põhjal võin öelda, et juhendatud paastukuur on palju väärtuslikum kui omal käel tehtud paastumine. Grupitunnetus, inimkontakt ja jagatud kogemused on tänapäeva maailmas haruldaseks jäänud, kuid Loodus BIOSPAs on need olulised aspektid. Inimlik kontakt ja toetav keskkond on minu jaoks väga väärtuslikud. Siin julgustatakse üksteist, toetatakse ja jagatakse oma isiklikke kogemusi. Üksi teed paastu ära, aga puuduvad teadmised mõistmaks, mida keha räägib ning kuidas paastust õigesti välja tulla. Siin olles olen tundnud end pideva meditsiinilise järelvalve ja toetuse all turvaliselt.

Paastukuur on minu jaoks investeering, mis aitab mul ennast rohkem väärtustada. Suures plaanis muudab see, kui inimesed iseendaga tegelevad, kogu maailma paremaks paigaks.

Tulen kindlasti tagasi, et regulaarselt endale üks enesesse vaatamise ja uue vormi loomise võimalus anda. Loodus BIOSPA paastukeskus pakkus mulle väärtuslikku aega ja ruumi, et ennast taasavastada ja tervendada ning soovitan seda kogemust ka teistele.

Britt (40), Elvast pärit tantsupedagoog ja ettevõtja