Haigus võib areneda märgatavalt või varjatult. Juhin tähelepanu asjaolule, et kui inimene tunnetab paastukuuri ajal, et ta keha reageerib paastule ja näitab nõrka kohta, tuleb sellest kindlasti arstile rääkida.

Mõnikord avastame Looduse biospaas raske haiguse just paastu ajal. Paast aktiveerib kõik organismi kaitsemehhanismid. Kui tulla paastuma, peab teadma, et paastudes võib hakata tunda andma mõni haige koht, mida te pole varem üldse tähele pannud. Paast on nagu valge paber, mille peal asjatundlik arst näeb hästi muutusi ja inimene tunnetab sageli ka ise, mis ta kehas toimub. Valu näitab, et see koht on saanud kunagi kannatada, seal on funktsiooni nõrkus või mõni muu probleem.

Kroonilise, sügaval pesitseva haiguse ägenemine paastu ajal on hea märk, sest see näitab paranemisprotsessi algust. Näiteks kroonilise bronhiidi puhul eritub röga; naistel, kellel on menstruatsioonihäireid, algab menstruatsioon; kroonilise seljavalu all kannatajal tekib seljavalu just selles kohas, kus on probleem.

Nii nagu palavik hävitab teatud haigused ja nende vastu tekib immuunsus, toimub ka paastumise ajal kehas sarnane protsess: mõni haigus (näiteks liigesehaigused) algul ägeneb ning hakkab seejärel taanduma. Paastukuuri lõppedes saab inimene end jälle hästi liigutada.