fbpx

Laktoositalumatuse+ Tsöliaakia DNA test(kodus)

178,00  sisaldab KM

Geenitesti abil saab hinnata pärilikku eelsoodumust tsöliaakia või laktoositalumatuse tekkeks.

Tootekood: 1126 Kategooria:

Kirjeldus

Laktoositalumatus on laialt levinud ainevahetuslik häire, mille puhul organism ei suuda laktaasi vähesuse või puudumise tõttu seedida piimasuhkrut ehk laktoosi. Laktoosi taluvuse korral produtseerivad peensoole rakud laktaasi, mis lõhustab laktoosi glükoosiks ja galaktoosiks. Laktoositalumatusele viitavad iseloomulikud sümptomid: kõhuvalu, kõhukrambid ja -puhitus, kõhugaasid ja kõhulahtisus.

Tsöliaakia – krooniline gluteenitalumatus, on päriliku eelsoodumusega haigus, mida põhjustab nisust, rukkist ja odrast valmistatud toitude söömine. Nendes teraviljades sisalduva valgu gluteeni toimel tekib peensoole limaskesta hattude kahjustus, mille tulemusena häirub toitainete imendumine ja tekib toitainete vaegus. Tüüpilisteks haigusnähtudeks on kõhuvalu, krooniline kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine ja kõhnumine. Raviks on eluaegne rangelt gluteenivaba toit.

Test ei sisalda arsti konsultatsiooni. Soovi korral  saab juurde osta virtuaalse või telefoni konsultatsiooni või tulla doktori vastuvõtule.

Testi valmimisaeg: 10 tööpäeva

Proovimaterjal: DNA proov suust põse siseküljelt
Proovivõtmise komplekt saadetakse postiga.

Go to Top