Igal haigusel on mitu nägu, mitu avaldumisvormi. Dr.Trofimova on selle selgitamiseks kasutanud oma raamatus “Paastuga terveks” võrdlust taimega, mis, saanud alguse väiksest idust, kasvab, areneb ja muutub. Samamoodi on igal haigusel mitu faasi ja aja jooksul sümptomid muutuvad.

Kui immuunsüsteemi ja riskitegurite omavaheline suhe on tasakaalus, oleme terved – seda nimetatakse tervise tasakaalupunktiks. Nende kahe vahel on bioloogiline barjäär, millest ühele või teisele poole liikudes tekib haigus. Ühel pool barjääri asuvad ägedad ja teisel pool kroonilised haigused. Näiteks väljaravimata allergia võib bioloogilise barjääri ületamise järel minna üle astmaks.

Algul on iga haigus äge. Sel ajal tekib harilikult palavik, mis on vajalik põletiku läbipõdemiseks ja tõhustab paranemisprotsessi. Kui inimese elujõud ei suuda aidata ägedast haigusest paraneda, muutub haigus krooniliseks; see ei jaksa enam ennast ise kontrollida.

Eelkõige on tähtis haiguse olemus. Igal sümptomil on oma tähendus ja selles peegeldub organsüsteemide kohanemine. Kõik protsessid ja seisundid väljenduvad selles, et keha võitleb mürkidega, sest tema eesmärk on need kahjutuks teha, neist vabaneda. Mõnikord kulgeb krooniline haigus väga aeglaselt ja varjatult: patsient ei tunne esialgu üldse valu ja tal ei ole vaevusi (näiteks kasvaja puhul) ning haigus annab endast märku alles lõppstaadiumis, kui ei saa enam midagi teha.

Paastukuuri ajal märkame tihti patsientide krooniliste haiguste ägenemist: suureneb lima eritus bronhidest ja ninast (bronhid puhastavad ennast niimoodi), võivad tekkida nahalööbed (mürgid ja šlakkained tulevad kudedest välja), tekib valu seljas (teatud seljapiirkonnas ladestunud soolad hakkavad liikuma). See näitab, et haigus läheb kroonilisest faasist üle bioloogilise barjääri tagasi oma ägedasse faasi, mis on aga märk paranemisest.

Loe rohkem Kuue faasi teooriast ja Tervisehäirete analüüsist dr.N.Trofimova raamatus “Paastuga terveks

Raamat on müügil Loodus BioSpa-s ja Biokliinikus, Raatuse 86, Tartus, hinnaga 10.- €.

Raamatut saab tellida ka posti teel saatmiseks!
Selleks palume täita kodulehel tellimisvorm.