Kas tunned sageli väsimust? Oled pidevalt haige, ehkki magad korralikult, sööd täisväärtuslikku toitu, tarvitad vitamiine ja tegeled spordiga? Sind vaevab nukker meeleolu, kuigi põhjusi selleks pole?

Kõige selle põhjuseks ei pruugi olla mitte halb ilm ega kalduvus endale viirusi külge haakida. Põhjuseks võib olla Sinu igapäevane menüü. Harjumuspärased ja armastatud toiduained, milleta oma igapäevast toidulauda ette ei kujuta, võivad tihti olla süüdlased  halvas meeleolus ja koguni tüütutes haigustes.

Toidutalumatus on aeglaselt kulgev reaktsioon ühtede või teiste koostisosade suhtes meie igapäevases toiduratsioonis. Seda esineb ligi 90 protsendil elanikkonnast, aga vähesed on sellest teadlikud.

Kui regulaarselt jätkata söögiks selliste toiduainete kasutamist, mida organism pole võimeline seedima, tekivad põletikulised protsessid. Aja möödudes muutuvad need krooniliseks, inimene hakkab kannatama artriidi, migreeni, ekseemi, ärritunud soole sündroomi, kroonilise väsimuse, depressiooni ja vistrikulööbe, kõhukinnisuse, hüperaktiivsuse ning teiste hädade all. Kasvav koormus neerudele takistab liigse vedeliku väljutamist organismist ning sellest tulenevad ka liigne kehakaal ja tüsedus. Edaspidi hakkab organism halvemini seedima üha uusi ja uusi toiduaineid, sealhulgas ka neid, millele varem reageeris normaalselt. Lõpuks, mida inimene ka ei sööks, ei tunne ta end hästi.

Pea iga toiduaine võib saada allergeeniks või kutsuda esile toidutalumatust. Allergia ilmnemisel tekib reaktsioon toiduga koheselt ja isegi väikese koguse korral, toidutalumatuse puhul töötab immuunsüsteem normaalselt, häiritud on vaid seedeprotsessid.

Kindlad allergeenid on loomseid ja taimseid valke sisaldavad toiduained. Levinumate toiduallergeenide hulka kuuluvad nisu, rukis, kaer, mais, piim, kala ja kalatooted, munad, erinevat liiki linnu- ja loomaliha, kaunviljad, pähklid, juurviljad, tee, kohv, šokolaad, suhkur, toiduvärvid ja -konservandid, pärm, tsitrusviljad, alkohol.

Kuidas siis aru saada, mida tohib süüa ja mida mitte? Just selle jaoks ongi välja töötatud F.I.T. toidutalumatuse test. Vereanalüüsi teel uuritakse, kuidas reageerivad reagentidele lümfotsüüdid ‒ vere immuunrakud. Võetud vereanalüüse uuritakse sertifitseeritud meditsiinilaboris SynLab (Saksamaa).

Firmad Cyto Labor ja Vertriebs GmbH viivad läbi testi mille abil uuritakse 181 toiduainet. Oma kõrgekvaliteetsete teenuste poolest on nad Euroopas tuntud juba üle 30 aasta. Kuna organismi ei viida mingeid reagente, puuduvad testil ka kõrvaltoimed ning seega võivad seda läbida kõik soovijad. Testi tulemused selguvad nädala pärast ning kirjeldavad põhjalikult Sinu isiklikke toidutalumatusi.

Testi tulemuste põhjal soovitab meie professionaalne dietoloog Sulle individuaalselt väljatöötatud dieeti ja tervise tugevdamise programmi. 2‒3 kuu möödudes, sõltuvalt organismi seisundist ja toitumiskava tulemustest, võib dieeti korrigeerida.

Testimine aitab lahendada paljud kauakestnud terviseprobleemid nii lastel kui ka täiskasvanutel. Tihti ei suuda isegi kaasaegne diagnostikaaparatuur tuvastada haiguste tegelikke põhjusi ning ravitakse üksnes sümptomeid. Võib juhtuda, et haigus ei lähegi üle või tuleb pidevalt tagasi ja teeb murelikuks. Sel juhul on tõepoolest vaja üles leida haiguse tegelik põhjus ja see kõrvaldada.

Kas dieeti tuleb pidada kogu elu? Mõningatest toiduainetest tuleb loobuda mõneks kuuks; võimalik, et teised aga tuleb unustada kogu eluks või süüa neid väga harva ja vähe. Teades milline on just Sulle sobiv toitumine, saad elada tervet ja täisväärtuslikku elu. F.I.T. toidutalumatuse test ja selle tulemuste põhjal koostatud toitumiskava on lihtsaim viis hoolitseda oma tervise eest iga päev.

Allikas: Arst.ee

Loodus BioSpa on eksklusiivne meditsiinilise suunitlusega SPA Tartus, mis spetsialiseerub unikaalsetele patenteeritud paastu-, dieedi ning detokskuuridele. Meie meeskond koosneb kõrgelt treenitud spetsialistidest ja meditsiinitöötajatest eesotsas Dr.Med. Natalia Trofimovaga, kes on raamatu “Paastuga terveks” autor. Kui tunned, et traditsioonilised ravimeetodid on just Sulle sobiv lahendus teel tervenemiseni, võta meiega ühendust juba täna.

E-POST: info@loodus.net
TELEFON: +372 509 3581 (9:00 – 19:00)