D3-vitamiini saab meie organism ise ka toota, kuid sellest hoolimata kannatavad paljud inimesed D3-vitamiini puuduse all. D3-vitamiin on meie organismi toimimise jaoks ülioluline. Erinevalt teistest vitamiinidest saame vitamiini ise valmistada päikesevalguse abil, kui see otse meie nahka tabab, Samuti sisaldavad mõned toidud seda vitamiini. Need kogused on aga üliväikesed, mistõttu on päikesevalgus D3-vitamiini tekke olulisim allikas. Sellest hoolimata omastavad paljud inimesed liiga vähe D3-vitamiini mitte ainult talvel, vaid ka suvel.


Miks me liiga vähe omastame D3-vitamiini?
Kuigi keha suudab D3-vitamiini säilitada pikka aega, kannatavad paljud inimesed D3-vitamiini puuduse all, eriti põhjapoolsetel laiuskraadidel. Puudusnähud tekivad peamiselt külmal aastaajal, mil katame oma naha pikkade riietega ja päikesekiired ei ole madala langemisnurga tõttu enam nii intensiivsed kui suvel. Suvel omistame vähe aga seetõttu, et kaitseme oma nahka päikesekaitsekreemiga ja oleme nahavähi riski tõttu järjest vähem päikese käes. Lisaks viibivad paljud meist päeva jooksul siseruumides ja seetõttu on D3-vitamiini vähe või liiga vähe. D3-vitamiini puudust võib soodustada ka asjaolu, et üha rohkem inimesi väldib kala (taimetoitlased, veganid). D-vitamiini puudust saab vältida, kui viibida rohkem päikese käes ja süüa rohkem kala. Teine võimalus D3-vitamiini tarbimist suurendada on kvaliteetse toidulisandi võtmine. Seda soovitame teha mitte ainult talvel, vaid ka suvel, näiteks kui viibite sageli siseruumides ega saa töö tõttu päikese käes olla.

Millised tegurid määravad D3-vitamiini tarbimise?
Päikesevalguse abil saame D3-vitamiini omastada oluliselt rohkem kui toiduga, kuid D-vitamiini tase sõltub paljudest erinevatest teguritest, näiteks: nahatüüp (mida tugevam on pigmentatsioon, seda vähem UV-kiirgust läbi naha laseb), vanus (D-vitamiini tootmine väheneb koos vanusega), päikesekaitsekreemi pealekandmine, riided, päikese käes oleva nahapiirkonna suurus, kellaaeg ja aastaaeg ning loomulikult laiuskraadid.
Miks valida Tisso toode Pro VitaD3 Öl Forte?

TISSO toode sisaldab parimas kombinatsioonis D3-, K2- ja A-vitamiini, et keha saaks paremini omastada neid vitamiinide  ja vältida vitamiinide defitsiiti .