Krooniline põletik põhjustab palju haigusi

Paljud teadlased üle maailma on jõudnud järeldusele, et mitmetel inimkonda räsivatel kroonilistel haigustel on üksainus põhjustaja. Südame-veresoonkonna- ja autoimmuunhaigused, neurodegeneratiivsed haigused ja kasvajad, nagu ka vaimsed probleemi ja vananemine on kõik sama probleemiga seotud. Laialdaselt tervisehädasid põhjustav krooniline põletik oligi hiljutise Toitumismeditsiini Kongressi peateemaks, mis toimus Hollandis septembri algul.

“Krooniline põletik on niivõrd oluline tervisehädade põhjustaja, et kõik peaksid mõistma, mis viib selle tekkimiseni,” ütleb Loodus Biospa peaarst Dr. med Natalia Trofimova. “Sellel on konkreetsed tunnused, soodustavad asjaolud ja ka võimalused kroonilise põletiku ennetamiseks või vähendamiseks.”

Krooniline põletik on tavapõletikust salakavalam, kuna kulgeb tihtipeale justkui märkamatult ega põhjusta koheselt selgeid haigusnähtusid. Meile on tavaliselt arusaadavam lühiajaline ja akuutne põletik, mis on vajalik keha vastureaktsioonina sissetungijatele, nagu kahjulikud bakterid või viirused. Meie organism võitleb nendega eriliste rakkude abil. Kui töö on tehtud, siis terav põletik taandub ning peaks taastuma tavapärane olek.

Võib ka juhtuda, et põletikuline reaktsioon ei peatu, põhjustades põletikuvastuse pikenemist, mis võib kahjustada rakke ja kudesid. Seda nimetatakse krooniliseks põletikuks. Nagu eelpool mainitud, põhjustab krooniline põletik paljusid kroonilisi haigusi – alates südame-veresoonkonnahaigustes ja lõpetades autoimmuhaiguste ning kasvatajatega. Lisaks on see peamine keha vananemise põhjustaja.

Kuidas ära tunda, et teid vaevab krooniline põletik? See on tõepoolest tavapõletikust keerulisem, sest kaebused ei pruugi olla nii selged. Tihtipeale on tegu väsimuse, valudega, peapöörituse või uimasusega, kroonilise valu, uneprobleemidega, psühholoogiliste kaebuste, mao- ja seedeprobleemidega. Väljaarenenud kroonilise põletikuga inimestel ilmnevad autoiimmuunhaigused (nagu reumatoidartriit), astma, nahaprobleemid või neurodegeneratiivsed nähud.

Krooniline põletik on soodustatud rea tingimuste poolt, mis võivad selle arengut hoogustada. Nendeks on pidev stress; kahjulike ainete või mürkide kuhjumine organismis (näiteks toidutalumatuse tõttu seedimata jäänud toitained, transrasvad, pestitsiidide jäägid või tubaka suitsetamisest tekkivad mürgid); sobimatu toitumiskava (liigsed kalorid, suhkrud, vähe mineraalaineid); loomulike barjääride ülesütlemine (“lekkiv soolestik”, nahk ja limaskestad); istuv eluviis ja ülekaal; ebapiisav magamine; häiritud metabolism; geenirikked ja võimetus viia kehast välja akuutset põletikku põhjustanud mikroorganisme.

Õnneks on olemas ka mitmeid viise, kuidas hoida krooniline põletik kontrolli all või see sootuks elimineerida. Toidutalumatusest tuleneva põletikupõhjustaja eemaldamiseks tasub teha toidutalumatuse test ning vastavalt tulemustele eemaldada toitumiskavast probleemsed toiduained. Tasub proovida ka seedimist soodustavate probiootikumide tarvitamist, et aidata soolestikul on peamist funktsiooni paremini täita. Vitseraalse rasva osakaalu vähendamine on samuti üks võimalikke lahendusi ning selle abiks on ravipaastu, detoxi või dieediprogramm. Samuti regulaarne füüsiline aktiivsus ning jõutreeningud tühja kõhuga. Piisavalt puhkust, toksiliste ainete ja suhete vältimine ning üleüldised tervislikud valikud.

“Ega neis sammudes pole midagi üleliia keerulist ja mitmeid asju on inimene võimeline tegema ka iseseisvalt. Kuidas jõuda tervislikumate valikuteni – selles osas oleme valmis toetama kõiki, kes meie raviprogrammidest osa võtavad,” ütleb Dr. Trofimova Loodus Biospast.

Kroonilise põletiku tunnused

 • väsimus
 • erinevad valud
 • peapööritus ja uimasus
 • uneprobleemid
 • kroonilised valud
 • psühholoogilised kaebused
 • mao- ja seedeprobleemid

Soodustavad faktorid

 • pidev stress
 • kahjulikud ained organismis
 • sobimatu toitumine
 • “lekkiv soolestik”
 • istuv eluviis ja ülekaal
 • ebapiisav magamine
 • häiritud metabolism
 • geenirikked
 • võimetus viia organismist välja põletikku põhjustavad mikroorganismid

 

ALUSTA SIIT

7 päeva hind alates 553.-
Broneeri siin!

Koht, kus saab puhastuda nii füüsiliselt, kui vaimselt, lõõgastuda puhtas looduses ning lihtsalt olla…

Meta

Meeldiv ja kasulik. Eks aeg-ajalt tuleb leida jõudu end kokku võtta, et uut energiat saada. Soovitan kõigile.

Ülle

Aitäh :). Minu arvates igati mitmekülgne ja tõhus spa nii tervise kosutamiseks kui ka vaimseks ja füüsiliseks lõõgastumiseks.

Ants