Kuidas see algas

„Tahtsin ennast lihtsalt välja lülitada,“ ütleb Triin, kes oli elus jõudnud kohta, kus kõik oli kokku jooksnud. “Täiesti juhuslikult sattusin sotsiaalmeedias

Paastumine teeb kergeks

Aprillis 2023

Loodus BIOSPA leheküljele. Kui olin tutvustuse läbi lugenud, oli kohe selge: see on minu jaoks! See oli aastal 2019. Panin ennast kirja ja tegin läbi oma esimese paastukuuri.”

Vahetult peale paastukuuri kohtus ta ühel peol sõbranna Kristinaga, kes Triinu kogemusest kuuldes otsustas, et ka tema tahab seda kõike saada.

2023 aasta kevadel tulidki nad koos paastuma. Triin teist ja Kristina esimest korda. Neil klappis koos paastumine koheselt, hoolimata kergest hirmust, kuidas seda kellegagi samas toas elades läbi teha. Seda, et neil sobib koos paastukuuril olla, on näha, kuulda ja tunda ka nende toas, kus käib mõnus taustamuusika, õhtupäike paistab läbi avara toa ja akendest avaneb vaade imelisele loodusele. Nad viibivad oma teisel ühiselt ette võetud paastukuuril ja nendest pakatab rõõmu ja positiivsust.

Eesmärk

„See on kingitus enda kehale ja vaimule,“ vastab Triin küsimusele, mis oli tema eesmärk paastukuurile tulles.

„Esimene kord oli ajendiks pigem kehaline muutus.  Aga see, kuidas paast mõjus vaimsele enesetundele, oli täiesti ootamatu. Nüüd tulen juba pigem vaimset restarti tegema.“

Hüppajad

Aprillis 2024

Kristina lisab: „ Kehaline kogemus ja transformatsioon on pigem boonus, see juhtub niikuinii! Ka mina tulen vaimse ümberlülituse pärast.“

Kus võib näha esimesi märke, et puhastumine toimub?

„Keel! See on esimene indikaator, et keha hakkab mürkidest vabanema!“ vastavad nad sünkroonis.

„Aga üllatuslikult oli kõik korraga nii hea, tekkis kaifi-efekt, jube mõnus enesetunne. Kuuril olles hõljusin ringi nagu seitsmendas taevas ja kergus kehas kestis terve suve,“ lisab Kristina.

 

Unistus brokolist

„Paastu edenedes kiuslikud isud kaovad, mõtted toidust ei ole enam nii painavad. Saad aru, et kõik on peas kinni. Füüsilist nälga ei ole absoluutselt. Ilmselt ka sellepärast, et protseduuride ja tegevuste päevakava on väga tihe. Ainus asi, mis minul isu tekitab, on mõte aurutatud brokolist, kui mõtlen paastust väljumise dieedile! Paastumine tõesti muudab mõtlemist,“ ütleb Triin.

Mõju

“Umbes pool aastat kestab paastumise tugev efekt, vahest kauemgi. Nii vaimselt kui füüsiliselt. Peale paastu teatud toiduaineid lihtsalt ei taha enam.  Teadlikkus kasvab ja miskid asjad lihtsalt ei isuta nagu varem, ” jagab oma kogemust Kristina.

Jalad vees

Protseduuride päevakava kuuril olles on tihe. Veel on puhastumise protsessis väga tähtis roll. Seda on Loodus BIOSPAS võimalik nautida nii sise- kui välitingimustes. Aprill 2024

Neil on plaan

Koroonaperioodil formeerunud treening- ja motivatsiooniklubi „Pepud Punni“ ühendab lisaks Triinule ja Kristinale veel teisigi nende ühiseid sõbrannasid, kes koos treenivad või siis oma treeningud üksteisega jagavad. Korraldatakse sportlikke väljakutseid, võrreldakse samme ja tulemusi. Triin ja Kristina on otsustanud, et kuna sellist asja ainult endale hoida on isekas, siis tuleb teha tööd selle nimel, et kogu klubiga paastukuurile tulla.

„Tahame, et kõik saaks ise kogeda, kui võimsa restardi annab paastumine!“