fbpx

Pro FERRA FERMENT

33,00  sisaldab KM

Rauavarude õrnaks täiendamiseks: Pro Ferra Ferment pakub koji seen Aspergillus oryzae kääritatud raudsulfaati ja ühendab seega taimse raua hea taluvuse kahevalentse rauasoola kõrge biosaadavusega. Lisaks toetab C-vitamiini ja valitud B-vitamiinidega raua ainevahetust.

  • 21 mg kõrge biosaadavusega rauda Aspergillus oryzae kapsli kohta
  • Eriti õrn maole tänu aeglasele raua vabanemisele
  • C-vitamiin (puhverdatud) raua paremaks imendumiseks toidust
  • Sealhulgas vitamiin B2 pluss aktiivne vitamiin B6, B12 ja folaat (foolhape)

Sisu: 33 g = 60 kapslit

       

Tootekood: 1114 Kategooria:

Kirjeldus

Pro Ferra Ferment toetab rauavarude täiendamist. Toode on tehtud koji seenest Aspergillus oryzae, millest on kääritatud raudsulfaati ning lisaks sisaldab toode raua imendumist soodustavat C-vitamiini ja valitud B-vitamiine. Iga kapsel sisaldab 21 mg rauda. Tisso toote raud pärineb unikaalsest patenteeritud kääritamisest koji seenest Aspergillus oryzae.

Raud on oluline mikroelement, mis kuulub mineraalide hulka, ilma milleta me eksisteerida ei saa. Ta osaleb erinevates kehas toimuvates protsessides. Selle peamisteks ülesanneteks on kaasa aidata hapniku transportimisele läbi organismi ja energia metabolismile. Rauda ei saa organism ise toota, seega sõltub see sellest, kas me seda toiduga omastame. Kuigi meie taldrikutele satub põhimõtteliselt palju erinevaid rauda sisaldavaid toiduaineid, esineb rauapuudust koos vastavate rauapuuduse sümptomitega sagedamini just naistel ja teistel riskirühmadel.

Rauapuuduse või rauavaegusaneemia ennetamiseks või kõrvaldamiseks tuleks kontrollida enda rauavajadust ja toitumist. Lisaks võib olla mõttekas võtta kombinatsiooni rauapreparaatidest, mis sisaldavad näiteks C-vitamiini raua imendumise parandamiseks ja B2-vitamiini, mis aitab kaasa tervele raua ainevahetusele.

Ohutu ja kõrvalmõjudeta

Riisi kääritamisel Aspergillus seentega (koji fermentatsioon) on Aasias ja eriti Jaapanis sajanditepikkune traditsioon ning see on muuhulgas sojakastmete, miso või sake valmistamise aluseks. Aspergillus oryzae kannab USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) GRAS-sertifikaati (GRAS = üldiselt peetakse ohutuks) ja on seega klassifitseeritud kahjutuks. Meie Koji-kääritatud raud on rakendusuuringutes osutunud täiesti ohutuks ja kõrvaltoimeteta, isegi kui seda kasutatakse pikema aja jooksul ja suurtes annustes 1,2 .

Tervisealased väited:

  • Raud aitab kaasa energia metabolismile, punaste vereliblede ja hemoglobiini moodustumisele, hapniku transportimisele organismis, immuunsüsteemi talitlusele, väsimuse vähenemisele ja kognitiivsele funktsioonile.
  • C-vitamiin suurendab raua imendumist.
  • Vitamiinid C, B2, B6 ja B12 aitavad kaasa energia ainevahetusele.
  • B2-vitamiin aitab kaasa raua ainevahetusele.
  • Vitamiinid B6 ja B12 aitavad kaasa punaste vereliblede moodustumisele.
  • Foolhape aitab kaasa normaalsele vereloomele ja vähendab väsimust.

ÜLEVAADE

Raud on hädavajalik vereloomeks, hapniku transpordiks ja rakkude energiavarustuseks. Seetõttu muudab puudus inimesed kahvatuks, väsinuks ja loiduks. Rauapuudus on maailmas üks levinumaid toitainete puudusi. Enamasti haigestuvad naised, aga ka taimetoitlased ja veganid. Naistel on põhjuseks menstruatsioon ja rasedus, lihavaba dieedi puhul aga taimse raua madal biosaadavus. Kuna liiga palju rauda võib olla kahjulik, tuleks suurtes annustes toidulisandeid võtta ainult siis, kui on diagnoositud nende puudus. Teisest küljest saab suurenenud vajaduse rahuldada palju väiksema annusega toidulisandiga, nagu meie Pro Ferra Ferment.
Raud aitab kaasa energia metabolismile, punaste vereliblede ja hemoglobiini moodustumisele, hapniku transportimisele organismis, immuunsüsteemi talitlusele, väsimuse vähendamisele ja kognitiivsetele funktsioonidele. C-vitamiin suurendab raua imendumist.

Kõik, kes on kunagi pidanud lisarauda kasutama, teavad seda: levinud preparaadid raudsulfaadi ja teiste kahevalentsete rauasooladega (Fe 2+ ) tabavad sageli kõhtu ja soolestikku. Nad vabastavad mikroelemendi kiiresti kehasse – mis teeb nad ühest küljest väga tõhusaks, kuid teisalt ärritab seedetrakti limaskesti. Taimne raud on paremini talutav, kuid imendub halvasti, kuna see on valdavalt kolmevalentsel kujul (Fe 3+ ) ja tugevalt seotud.

Väärishallitus teeb selle võimalikuks: meie raud pärineb ainulaadsest patenteeritud kääritamisest koji seenega Aspergillus oryzae. Selle protsessi käigus rikastatakse riisi ja seene starterkultuur kahevalentse raudsulfaadiga, mida seen talletab edasise kääritamise käigus oma rakkudesse. Sel viisil sisestatud raud vabaneb organismis ilmselt palju aeglasemalt ja seega õrnemalt kui isoleeritud raudsulfaat, mida sageli kasutatakse rauapuuduse korral 1 . Sellegipoolest jõuab see verre sama suures kontsentratsioonis ja pakub seega looduslikult saadud alternatiivi taimsetele rauaallikatele, mis on samuti hästi talutavad, kuid millel on madal biosaadavus.

Tavapärase raua kiire vabanemine ja imendumine võib ületada raua transportvalgu transferriini sidumisvõimet, eriti suurte annuste korral. Tulemuseks on liigne vaba raud veres, mis soodustab hapnikuradikaalide teket. Tisso kääritatud raua ühtlane ja aeglane imendumine takistab tõhusalt sellist liigset raua imendumist.

 

KOOSTIS JA TARBIMISSOOVITUSED

Koostisosad:

Aspergillus oryzae kultuur (inaktiveeritud), mis on rikastatud raudsulfaadiga (42,2%); C-vitamiin (naatrium-L-askorbaat) (20,5%); glasuuriaine: pullulan (kapsli kesta suurus 0); mahuaine: mikrokristalne tselluloos; vitamiin B6 (püridoksaal-5′-fosfaat) (0,4%); vitamiin B2 (riboflaviin) (0,3%); vitamiin B12 (metüülkobalamiin mannitoolil); foolhape/folaat ((6S)-5-metüültetrahüdrofoolhape, glükoosamiinisool).

SOOVITUSLIK PÄEVANE ANNUS

Palun võtke 1 kapsel päevas koos piisava koguse vedelikuga. Parim on võtta see tühja kõhuga või vähemalt 1 tund enne või pärast sööki. Ärge ületage näidatud soovitatavat ööpäevast kogust.
MÄRKUS-Toidulisandeid ei tohiks kasutada tasakaalustatud ja mitmekülgse toitumise ning tervisliku eluviisi asendajana. Palun hoidke toodet jahedas ja kuivas valguse eest kaitstud kohas. Hoida väikelastele kättesaamatus kohas. Toote säilivusaeg on märgitud korgile.

PÄEVANORM

Koostisosad Päevase annuse kohtaNRVs
Raud (Aspergillus oryzae kultuurist
21 mg
150
(inaktiveeritud) rikastatud raudsulfaadiga)
100 mg125
B2-vitamiin (riboflaviin)
1,4 mg 100
B6-vitamiin (püridoksaal-5'-fosfaat)
1,4 mg100
Folaat (5-metüültetrahüdrofolaat)
100 µg
50
B12-vitamiin( kobalamiin)    2.5 µg
100

 

TOOTJA

TOOTJA

TISSO Naturprodukte pakub kõrgekvaliteedilisi toidulisandeid – ühendades looduse parimat ja Saksa kvaliteeti.
Alates ettevõtte asutamisest 1999. aastal on nad oma tooteid arendanud ja tootnud Sauerlandi piirkonnas Wendenis. Kõik valemid on osa terviklikust toitumiskontseptsioonist – teaduslikult põhjendatud ja terapeutilises praktikas välja kujunenud.

Tisso Naturprodukte GMBH

Eisenstrasse 1. D-57482 WENDEN

www.tisso.de

Sulle võib meeldida ka…

Title

Go to Top