Paastumise kohta levib üsna vastuolulisi arvamusi ning paljud peavad seda ekslikult ekstreemseks nälgimise vormiks. Teeme selgeks, mis peitub tegelikult müütide taga.
MÜÜT: PAASTUMINE ON NÄLGIMINE
Nälgimine ja paastumine on erinevad nähtused: nälgitakse mõne välisteguri sunnil, nt toidu puudusel, aga paastutakse vabatahtlikult ja ettenähtud aja jooksul keha puhastamise ja tervendamise eesmärgil. Peale toidust loobumise puhastutakse ka vaimselt ja ollakse füüsiliselt aktiivsed.
MÜÜT: PAASTUMINE ON TERVISELE OHTLIK
Vastupidi, see on organismile üsna harjumuspärane ja vastuvõetav seisund. Ka kirurgiliste
operatsioonide eel ja järel paastub patsient haiglas arsti järelvalve all, tihti on see tervenemiseks või operatsiooni edu nimel isegi hädavajalik.
MÜÜT: PAASTU EESMÄRK ON KAALULANGETAMINE
Rasvkoe vähenemine on üksnes paastuga kaasnev lisaväärtus. Peamine eesmärk on siiski tagada organsüsteemide ja hormoonide korralik töötamine.
MÜÜT: PAASTUGA SAAB KIIRESTI KAALU ALANDADA
Mida pikemalt paastuda, seda vähem kehakaal päevas alaneb.
MÜÜT: PAASTUDES VÕTAVAD KÕIK INIMESED SAMAPALJU KAALUST ALLA
Mida suurem on algne ülekaal, seda rohkem võtab paastuja alla. Keskmiselt alaneb nädalase paastu jooksul kaal 5–8% kehamassist.
MÜÜT: ESIMESE PAASTUKUURIGA SAAVUTATUD KAALULANGUS PÜSIB KAUA
Ainult siis, kui inimene järgib edaspidi arsti soovitusi dieedi ja eluviisi kohta.
MÜÜT: PAASTU AJAL VÄHENEB KEHAS AINULT RASVASISALDUS
Kehakaal väheneb ka peidus olnud vedelike (tursete) ja soolestiku tühjendamise arvelt.
MÜÜT: KORD ELUS PAASTUMISEST PIISAB
Tervisepaastul tasuks käia kord või kaks aastas, ravipaast aga tähendab üldjuhul korduvaid paastukuure ning sõltuvalt tervisehäirest võib ravi kesta aastaid.
MÜÜT: PAASTUDA VÕIVAD KA LAPSED
Üldjuhul mitte, sest lastel on täiskasvanust erinevad füsioloogilised vajadused: nende ainevahetus on kiire, organism puhastab end ise ja ruttu. Laps võib vajaduse korral teha läbi makrobiootilise dieedikuuri, mille puhul on välja arvestatud tema energiavajadusele vastav kaloraaž.
MÜÜT: PIKKA PAASTU SAAB IDEAALSELT TEHA KA KODUS
Paast ei ole ainult toidust loobumine, sellega käivad kaasas ka pidev värskes õhus liikumine, soolestiku puhastamine, massaaž ja veeprotseduurid. Kõige otstarbekam on see läbi viia looduslähedases ja ahvatlustevabas keskkonnas, asjatundliku arsti juhendamisel. Ühepäevast korduvat paastu ehk koormusvabu päevi saab edukalt teha ka kodus.
MÜÜT: NÄDALANE PAASTUKUUR ON PAASTUJALE LÕÕGASTUS, KUS ISE MIDAGI TEGEMA EI PEA
Paastukeskuses luuakse eelkõige puhastumiseks sobiv keskkond – tagatud on arstiabi ja
asjatundlikud nõuanded, pakutakse ja osatakse soovitada paastu toetavaid protseduure.
Kõige suurema töö oma organismi puhastamisel teeb aga ära paastuja ise.
MÜÜT: SÕBRANNAGA KOOS PAASTUKUURILE MINEK ON LÕBUS VIIS KOOS AEGA VEETA
Kellegagi koos paastumine võib olla küll kergem, sest paastujad saavad teineteist toetada, eriti kui emb kumb on pisut nõrgema iseloomuga inimene. Kindlasti pole see aga lõbutsemise koht, vaid endaga tuleb tõsist tööd teha.
Kui tead paastumise kohta veel mõnda arvamust mille tõesuses Sa tegelikult kahtled, kirjuta meile ja leiame vastuse!
Loodus BioSpa on eksklusiivne meditsiinilise suunitlusega SPA Tartus, mis spetsialiseerub unikaalsetele patenteeritud paastu-, dieedi– ning detokskuuridele. Meie meeskond koosneb kõrgelt treenitud spetsialistidest ja meditsiinitöötajatest eesotsas Dr.Med. Natalia Trofimovaga, kes on raamatu “Paastuga terveks” autor. Kui tunned, et traditsioonilised ravimeetodid on just Sulle sobiv lahendus teel tervenemiseni, võta meiega ühendust juba täna.
E-POST: info@loodus.net
TELEFON: +372 509 3581 (9:00 – 19:00)