Üldreegli järgi kestab taastumine sama kaua kui sellele eelnenud paast. Seedesüsteemile ei tohi anda rohke toiduga suurt koormust. Siin sobib paralleeliks väikelapsele rinna piima andmise lõpetamine järk-järgult – ka meie alustame tahke toiduga lusikatäie kaupa päevas.
Taastumisperioodil on eriti suur kaal toidu hoolikal mälumisel. Köögi- ja puuviljad peaksid enne allaneelamist muutuma suus ühtlaseks pehmeks massiks. Üldjuhul on nii, et kui sattume keskkonda, kus on toitu, tahamegi kõike seda. Seepärast on taastumisperioodi õnnestumise nimel kindlam mitte minna kohe toidupoodi. Kui tunnete paastumisaja lõppedes nälga, võib olla tegu nn psüühilise isuga, mida tuleks eristada tegelikust isust.
Vahel soovitatakse alustada taastumist värske mahlaga. See on suur viga, sest kontsentreeritud mahlad (eelkõige puuviljadest) on liiga happelised ja võivad põhjustada nahareaktsioone. Olen oma kogemuste põhjal koostanud taastumisdieedi. Kõigepealt tuleb valida, milliste toitude abil taastumist alustada: kas kasutada piimatooteid, köögivilja või teravilja (vt tabelit 5). Oleks hea, kui enne selle etapini jõudmist on ära tehtud toidutalumatuse test.
Kui talute kõigi kolme rühma toiduaineid, võite esimesel kolmel päeval oma menüüd kombineerida, pidades silmas reeglit, et ühel päeval tohib süüa ainult ühe rühma toite.
Menüü täieneb järjest: kõik, mis on lubatud esimesel päeval, on lubatud ka järgmistel. Toidukogus sõltub kehakaalust ja soost: naised söövad korraga 200–250 g ja mehed 250–300 g. Naiste päevanorm on 1000–1200 g ja meestel 1250–1500 g. Ühtegi viiest söögikorrast ei tohi vahele jätta ja eri söögikordade koguseid ei tohi kokku liita.
Nädal aega ei sobi menüüsse rasvane ja vürtsikas toit ning liha, soovitatav on hoiduda üldse loomsest toidust. Toitu tuleb keeta või hautada. Kohe ei alustata ka leiva-saia söömisega, alles neljandast päevast on lubatud natuke kuivikuid.
Sool, suhkur ja teravad maitseained tuleb esialgu kõrvale jätta. Kõige kindlam viis on valmistada toit algusest lõpuni ise kodus, ainult siis saate kindel olla, et toidus pole soola. Sool hoiab kehas vedelikku kinni. Mõni inimene ei saa aru, miks ta võtab taastumise ajal kehakaalus juurde – sel juhul ongi asi tõenäoliselt soolas, sest see kogub endasse vedelikku.
Juua võib esmajoones vett, lisaks ravimtaimeteed väikse koguse meega. Taimeteedest toetavad taastumist kibuvitsa-, pihlaka- ja mustasõstralehetee, millele võib lisada natuke mett.
Magusat maitset saab lisada vähese meega, sama toime on kuivatatud ja leotatud puuviljadel ja marjadel, head on rosinad ja kuivatatud aprikoosid.
Kui esimeste taastumispäevade ajal jääb kõht kinni, aitavad probiootikumid ja raviteed (näiteks sennalehest). Soolestiku töölehakkamine esimese kolme päeva jooksul on väga oluline. Protsessi ergutamiseks võib süüa riivitud keedupeeti ja masseerida naba ümbrust 30 korda päripäeva. Väga hästi mõjub klaasitäis vett, mis on ära joodud väikeste lonksudena hommikul enne sööki ja õhtul enne magamaminekut.
Pärast seda kui taastumisperiood on kestnud sama kaua kui toiduta periood, on õhtusöögiks hautatud köögivilja juurde lubatud 100–150 g kala, mis on keedetud, hautatud või omas mahlas (küpsetuskotis) ahjus küpsetatud. Järgmisel päeval süüakse õhtul kala asemel 100–150 g kana- või kalkuni liha hautatult või keedetult.