Meie laboriuuringud arenevad pidevalt ja ka sooleanalüüside valdkonnas on BIOVIS-il innovatiivseid arenguid. Seetõttu on eriti mikrobioomi uuringutes mitmeid asju, mis võivad aidata teil teed tervislikuma kõhutunde poole. Mikrobioomi analüüsi abil on meil laboris võimalik saada väärtuslikku teavet soole olukorra kohta. Uuringu kaudu saab tuvastada mikrobioomi tasakaalu häireid, mida saab seejärel ravida.
Esmalt tekib küsimus, mis see mikrobioom üldse on ja kuidas see meie keha mõjutab. Mikrobioomiks mõistame kõiki mikroorganisme, mis elavad inimesel nii kehal kui ka kehas. Meie seedetraktis elab triljoneid mikroorganisme, mis koos moodustavad soolemikrobioomi. Kõik soolebakterid ei avalda positiivset mõju meie tervisele, seetõttu võib kaitsvate ja kahjulike bakterite tasakaalu häire põhjustada terviseprobleeme.
Seedimine: Raskesti seeditavate süsivesikute ja kiudainete seedimist toetavad soolebakterid. Lisaks muundavad nad kiudaineid lühenenud ahelaga rasvhapeteks. Need toimivad energiaallikana soolerakkudele ja soodustavad sooleliikumist.
Vitamiinide tootmine: Meie soolebakterid toodavad erinevaid vitamiine, mis aitavad igapäevaselt toitumist. Nendeks on B1-, B2- ja B6-vitamiin ning K-vitamiin.
Detoksikatsioon: Mõned soolebakterid suudavad neutraliseerida mürgiseid aineid. Seega mängib mikrobioom rolli ka keskkonnapühtide kemikaalide detoksikatsioonis.
Immuunüsteem: Meie soolelimaskesta soolebakterid toimivad mikrobiaalse barjäärina haigusekandjate vastu, mis võivad sattuda seedetrakti. Seega takistavad nad ohtlike patogeenide tungimist kehasse. Lisaks võib lühenenud ahelaga rasvhapete kaudu soole läbilaskvust haigustekitajate jaoks vähendada.
Kui oleme pikka aega kokkupuutes ebatervisliku terviseseisundiga, võib mõnikord tekkida mulje, et see on normaalne. Kuid meie soolestik annab igapäevaelus sageli vihjeid ebatervisliku eluviisi kohta, mida tuleks arvestada.
Selged sümptomid on sagedased gaasid, krambid, seedehäired, raskendatud sooleliikumine või ka puhitus. Kuigi paisunud kõht pole aeg-ajalt midagi ebatavalist, võib see siiski viidata toidutalumatusele ja seega anda järeldusi meie üldise terviseseisundi kohta. Kuna kõik meie kehas on omavahel seotud, võivad sooleprobleemid väljenduda ka teistes organites – näiteks võib ärritunud nahk viidata gluteenitalumatusele või sarnasele probleemile.